Милан покори Генуа и се качи на върха в Италия (видео+снимки)

Милан покори Генуа и се качи на върха в Италия (видео+снимки)

Полицията пусна сълзотворен газ през първата част, спряха мача за няколко минути

Милан спечели с 2:0 гостуването си на Дженоа от 13-ия кръг на Серия А и вече е еднолично начело на таблицата. Златан Ибрахимович от дузпа и Антонио Ночерино вкараха за „росонерите” на стадиона в Генуа.

Мачът бе прекратен за няколко минути през първата част, когато на стадиона беше пуснат сълзотворен газ заради сблъсъци между тифозите и полицията извън пределите на съоръжението.

Мачът започна с доста грешки в подаванията на двата тима. Робиньо беше много активен в началото и отправи първи изстрел към една от двете врати, но над вратата на Дженоа.

После Велосо стреля от 30 метра неточно, а Робиньо намери ръцете на намесилия се отлично Марко Амелия.

В 16-ата минута по неясни причини на стадиона бе пуснат сълзотворен газ. Мачът бе прекратен за няколко минути - играчите се събраха в центъра на терена, а много фенове напуснаха стадион „Луиджи Ферари”. Предполага се, че е имало сблъсъци между фенове и полиция извън пределите на стадиона.

Все пак мачът продължи и Милан натисна с много добра игра на Кевин-Принс Боатенг в центъра. Той на два пъти намери Ибрахимович и Амброзини на добри позиции, но срещу шведа бе свирена засада, а ветеранът се забави с обработването на топката.

След половин час игра нови бомбички избухнаха извън стадиона, но този път срещата не бе спряна и продължи нормално.

Втората част бе ключова и бе предрешена от глупав червен картон на бившия играч на Милан Кахабер Каладзе, който сега защитава цветовете на Дженоа.

Грузинецът получи жълт картон за нарушение в 48-ата минута, а 54-ата пак той спъна Ибрахимович в наказателното поле. Съдията Доменико Чели вдигна втори жълт и съответно червен картон на Каладзе, а Ибра щеше да скъса мрежата на „грифоните” с тупалка в горния ляв ъгъл на Амелия от бялата точка за 0:1.

В 61-ата минута Робиньо направи пропуска на живота си. Бразилецът беше сам на празна врата от 2-3 метра, но по невероятен начин успя да НЕ вкара и изпрати кълбото в небесата.

Пропускът малко разстрои играта на шампиона и Дженоа можеше изненадващо да изравни с 10 души, но Роси пропусна златен шанс за отбора от Генуа.

Милан постепенно си върна контрола над играта. Боатенг поиска нова дузпа, но такава не бе отсъдена, а Ибрахимович стреля извън рамката на вратата след триково изпълнение на корнер.

В 79-ата минута Антонио Ночерино, който играе великолепно в последните мачове на Милан и дори вкара хеттрик срещу Парма, реши мача в полза на „нерадзурите”. Центриране на Кевин-Принс Боатенг намери италианския полузащитник абсолютно непокрит в наказателното поле и той от няколко метра не сбърка за 0:2.

С тази побед а Милан застана на върха в Серия А с 27 точки, на една пред Юеентус, който утре е домакин на Чезена. Дженоа е на 9-то място с 15 пункта.

 

Онана планира завръщане в Манчестър Юнайтед

Камерунецът изкара сезона под наем в Трабзонспор

Официално: Кристиано Роналдо ще играе на шесто Световно първенство

Вижте целия състав ня Португалия за Мондиал 2026

Жоао Педро е съкрушен, че няма да играе на Мондиал 2026

В интернет се появиха покъртителни кадри, показващи реакцията на семейството на Жоао Педро по време на обявяването на състава на Бразилия за Световното първенство

Гласят се големи промени по високите етажи в Милан

Източници в Италия твърдят, че бъдещето на Златан Ибрахимович и Джорджо Фурлани в Милан изобщо не е гарантирано, като авторитетният спортен ежедневник „Гадзета дело Спорт“ съобщава, че легендарният Адриано Галиани може да се завърне на „Сан Сиро“

Сари заменя Конте в Наполи?

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте е близо до предсрочно прекратяване на договора си с клуба, съобщи трансферният експерт Джанлука Ди Марцио

Един от собствениците на Бърнли обвини съдиите в протекция над Арсенал

Съсобственикът, държащ  миноритарен дял в Бърнли, Джей Джей Уот, стана вайръл в социалните мрежи с публикация, която силно намеква за пристрастност от съдиите във Висшата лига, след като Кай Хаверц от Арсенал избегна червен картон в мача между двата отбора