Монако продължава да гони ПСЖ в Лига 1

Отборът от княжеството победи Ред с 2:1

Монако се наложи над Рен с 2:1 като гост в мач от 15-ия кръг във френската Лига 1. Вандерсон даде аванс на монегаските в 51-ата, а Юсуф Фофана удвои преднината на своя тим в 85-ата минута. Единственото попадение за Рен бе дело на Бенжамен Бурижо от дузпа в 90-ата минута на мача.

След този успех Монако остава на 2-о място в Лига 1 и събра актив от 30 точки, изоставайки само три от лидера Пари Сен Жермен, който е с 33 пункта. Рен пък е на 12-а позиция с 15 пункта.

Първата по-опасна възможност в срещата бе на сметката на Рен. В 11-ата минута след центриране от корнер, Бенжамен Бурижо засече в наказателното поле на Монако, но изстрелът му бе неточен.

Александър Головин стреля директно от пряк свободен удар в 19-ата минута Стив Манданда показа страхотен рефлекс и отрази.

След центриране в наказателното поле на Монако в 25-ата минута, Амин Гуири се извиси над всички и отправи удар с глава, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Филип Кьон.

Монако успя да излезе напред в резултата на старта на второто полувреме. В 52-ат минута Фоларин Балогун комбинира с Вандерсон, чийто удар в долния десен ъгъл порази целта.

В 75-ата минута голмайсторът в срещата за Монако – Вандерсон, остави своя тим с човек по-малко на терена, след като получи втори жълт и респективно червен картон.

Балогун намери Юсуф Фофана, който бе останал сам и засече топката с първото си докосване в левия ъгъл, за да удвои преднината на Монако в 85-ата минута.

Рен получи правото да изпълни дузпа в 90-ата минута, като Бенжамен Бурижо се нае с изпълнението и реализира, но „червено-черните“ не успяха да стигнат до равенството в двубоя.