Монако вече търси начин как да се раздели с Погба

Монако вече търси начин как да се раздели с Погба
Източник: БГНЕС

Новината идва 6 месеца след привличането на халфа

Ръководството на Монако търси начини да прекрати договора на Пол Погба, съобщават различни източници. Френският полузащитник подписа с тима от Княжеството на първо юли 2025 година, след като изтърпя наказанието си за употреба на допинг в размер от година и половина, но за шест месеца успя да запише едва три двубоя с екипа на тима поради поредица от контузии. Нещо, което бе в основата на драстичния срив на кариерата на един от най-перспективните полузащитници в световния футбол, както бе определян преди време.

Кариерата на Погба започна в Манчестър Юнайтед, но той се наложи сред едно от най-големите след преминаването му в Ювентус като свободен агент. Именно с екипа на “бианконерите” той се наложи и в националния отбор, а впоследствие “червените дяволи” платиха 86 милиона паунда, за да си го върнат. На “Олд Трафорд” той записа 39 гола и 51 асистенции в 233 двубоя. Въпреки това последният сезон на халфа в тима бе доста противоречив. Той се завърна отново в “старата госпожа” с идеята да възроди кариерата си, но нещата отново не се развиха по очаквания начин, а след поредица от травми, наказание за допинг и сериозен семеен скандал, стигнал до съд, той бе освободен.

НА ЖИВО: Франция - Ирак 3:0

Следете мача от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Кирил Десподов и ПАОК с нов треньор начело

Италианец поема гръцкия тим

Двама защитници напуска Реал Мадрид

Раул Асенсио и Фран Гарсия се очаква да напуснат Реал Мадрид това лято, предава авторитетният италиански журналист - Фабрицио Романо

Тотнъм влиза в преговори с Ливърпул за Гакпо

Тотнъм Хотспър е започнал разговори с Ливърпул относно възможността да привлече Коди Гакпо през летния трансферен прозорец

В Италия избраха нов президент на футбола

Италианският футбол има нов лидер в лицето на Джовани Малаго

Моуриньо поиска Мак Алистър от Ливърпул

Завърналият се начело на Реал Мадрид Жозе Моуриньо е определил Алексис Мак Алистър като основната си трансферна цел за подсилване на халфовата лития на „белите“ през лятото, твърди El Nacional