Монца изненада Дженоа с късен гол и сложи край на кризата (ВИДЕО)

Дани Мота вкара единственото попадение

Монца се наложи над Дженоа с 1:0 на стадион „Бриантео“ в мач от 15-ия кръг в италианската Серия А. Единственото попадение в срещата падна в 83-ата минута, когато Дани Мота бе точен за домакините.

След този успех Монца сложи край на серията си от три мача без успех в шампионата, като вече има 21 точки в актива си, изкачвайки се до 9-о място във временното класиране в италианската Серия А. Дженоа остава на 15-о място с 15 пункта.

Монца успя да порази вратата на гостите още в 36-ата минута, но голът не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР.

Матео Ретеги получи нужното пространство в наказателното поле на Монца, за да отправи опасен изстрел в 62-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата на домакините.

Педро Перейра комбинира с Дани Мота, който пое топката и стреля от границата на наказателното поле в 83-ата минута в долния десен ъгъл, за да изведе своя тим напред в резултата.

Само две минути по-късно Дженоа можеше да изравни, когато Раду Драгусин стреля от средна дистанция, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Микеле ди Джорджо.

В ранния мач в Серия А Фрозинено и Торино завършиха при нулево равенство. Новакът в групата е на 12-о място с 19 точки, докато Торино е с точка повече от днешния си съперник, заемайки 11-а позиция в първия ешелон на италианския футбол.