Мората поиска доживотна забрана за расизъм

Мората поиска доживотна забрана за расизъм

„Това е неприемливо и недопустимо“, отсече нападателят на Атлетико

Нападателят на Атлетико (Мадрид) Алваро Мората заяви, че феновете, които скандират расистки обиди, трябва да получат доживотни забрани.

Това стана в контекста на множеството инциденти, свързани с расистки прояви към играчите от испанския футболен елит този сезон, включително повтарящите се обиди, насочени към Винисиус Жуниор от Реал (Мадрид).

Бразилецът бе обект на расистки обиди от фенове на противникови отбори в няколко случая през сезона, а за последно – при победата над Осасуна с 2:2 в Ла Лига в неделя.

„При първия случай, когато някой направи подобно нещо, трябва да получава доживотна забрана“, каза Мората пред ESPN преди дербито между Атлетико и Реал през уикенда.

„Това е неприемливо и недопустимо. Не трябва да има място във футбола. Мисля, че трябва да бъде причина за изключването на феновете.

Трябва да вземем пример от Висшата лига. Ако някой направи подобно нещо, той няма да бъде допускан повече на спортни събития. Така трябва да бъде и в Испания“, смята футболистът на Атлетико Мадрид.

От Ла Лига са отправили три официални обвинения за расистки обиди по време на футболните мачове, а две от тях са за обиди към Винисиус.

Един привърженик на Майорка е идентифициран, че е обиждал бразилеца, както и Самуел Чуквуезе от Виляреал, като човекът е призован да даде показания в полицията. Фенът на Осасуна, който е отправял обиди към Винисиус все още не е идентифициран.

Регистрираните случаи на оплакване за расистки скандирания и обиди към Винисиус, като три от тях бяха отхвърлени, а други три все още се разследват, включително този за обесването на чучело, облечено с екип с номер 20, който носи и бразилецът.

Барселона остана без Кунде за решителната част от сезона

Десният краен защитник на Барселона – Жул Кунде, ще пропусне най-важните битки на каталунците – реванша с Интер в Шампионска лига и Ел Класико срещу Реал Мадрид на 11 май

Холанд за Ямал: Този е невероятен!

Суперзвездата на Манчестър Сити Ерлинг Холанд остана запленен от представянето на Ламин Ямал в епичния сблъсък между Барселона и Интер, завършил 3:3 в първия полуфинал на Шампионската лига

Гуардиола: Чакат ни четири финала

Джосеп Гуардиола призна, че Ерлинг Холанд и Родри вече тренират, но в същото време отказа да се ангажира с конкретен момент на евентуалното им завръщане на терена

ОФИЦИАЛНО: Хулен Лопетеги е новият селекционер на Катар

За последно работи в Уест Хем

Байер Леверкузен си осигури заместник на Флориан Виртц

"Аспирините" подписаха с талант на Херта

Мхитарян за отменения гол: Ще нося спомена до края на живота си

Халфът на Интер Хенрих Мхитарян обявио, че ще носи завинаги в съзнанието си спомена за отменения си гол в първия полуфинал от Шампионската лига между Интер и Барселона, завършил при резултат 3:3.

Груев и Лийдс с победен парад

Илия Груев ще стане вторият български футболист, който ще дефилира с отбора си в открит автобус след успех в Англия. 

Индзаги: Представихме се страхотно срещу най-добрия отбор в света

Треньорът на Интере Симеоне Индзаги беше доволен от представянето на своя отбор срещу Барселона, но изрази и съжаление за отменения гол на Хенрих Мхитарян.

Флик: Финал преди финала

Ханзи Флик говори след равенството 3:3 на неговата Барселона в първия полуфинален мача срещу тима на Интер.