Аржентинският национал е разглеждан като футболист с профил, който би могъл да се превърне в ключова фигура в новия проект на мадридчани. В клуба виждат в него играч, способен да задава темпото, да организира играта и да носи контрол в халфовата линия, като дори го сравняват по влияние с Тони Кроос.
Според информацията Реал Мадрид е готов да стартира разговори с Ливърпул, за да проучи параметрите около евентуален трансфер. На „Сантиаго Бернабеу“ ще трябва да установят както позицията на английския клуб, така и желанието на самия Мак Алистър да направи следващата крачка в кариерата си. Реал вече привлече един играч от 20-кратния английски шампион - Ибрахима Конате, макар като свободен агент, след като договорът му изтече.
27-годишният Мак Алистър не направи най-силния сезон на „Анфийлд“, а договорът му с мърсисайдци е до лятото на 2028-а година. Смята се, че Ливърпул все още не е сигурен дали да се разделя с аржентинецар, който е оценяван на около 70 милиона евро. Най-вероятно бъдещето му ще стане ясно след края на Световното първенство и мнението на новия мениджър на „червените“ Андони Ираола.





















