Моуриньо: Съсипахме Арсенал за 10 минути

Моуриньо: Съсипахме Арсенал за 10 минути

Всичко е в ръцете на Сити и Ливърпул, само ние играем Шампионска лига, подчерта Специалния

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна, че отборът му е излязъл с една цел срещу Арсенал – да „убие” съперника. „Сините” размазаха Арсенал с 6:0 на „Стамфорд бридж” в мач №1000 на Арсен Венгер. Така на практика Моуриньо направи на пух и прах шансовете на „артилеристите” за титлата.

„Изиграхме 10 страхотни минути и само с тях спечелихме мача и показахме на всички, че няма да дадем шанс на съперника. Бях щастлив от настройката на играчите. Излязохме на терена да „убиваме” и съсипахме Арсенал. След първите 10 минути вече беше лесно. Пресирахме изнесени напред и атакувахме празните пространства. Спечелихме със специален резултат за нашите фенове, което прави победата още по-красива”, коментира Специалния след най-убедителната победа на Челси над Арсенал в историята на Висшата лига.

Специалния отново опита да прехвърли напрежението върху съперниците за титлата.

„Миналия уикенд (при загубата от Астън Вила) серията ни бе развалена (14 мача без загуба в Премиършип), но сега се опитваме да започнем нова. Всичко е в ръцете на Манчестър Сити, както и на Ливърпул. От отборите в топ 4 никой освен нас не играе в Шампионска лига, те се борят само във Висшата лига, а на нас ни предстоят най-малко два големи мача в Лигата”.

Португалецът потвърди, че е притеснен от контузията на Самуел Ето’о, който вкара в началото, но почти веднага след това получи травма и бе заменен от Фернандо Торес.

„Заради своя опит Ето’о не счита контузията за нещо сериозно. Той знае кога да поиска смяна, разтежението си е разтежение”, коментира наставникът. 
ОФИЦИАЛНО: Наполи обяви Масимилиано Алегри

Масимилиано Алегри е новият треньор на Наполи, обявиха официално от клуба

Днес се навършва една година от трагедията с Диого Жота и Андре Силва

Днес, 3-и юли, се навършва една година от катастрофата, отнела живота на Диого Жота и брат му Андре Силва

Реал Мадрид официално отрече, че ще взима Енцо Фернандес

От Реал Мадрид публикуваха официално изявление, отричащо всякакви контакти с халфа на Челси Енцо Фернандес

Раздялата на Милан с Леао още не е коментирана в клуба

Директорите на италианския Милан са се срещнали с представителите на Рафаел Леао и са изложили план за потенциална раздяла с португалеца за сума в рамките на 60-70 милиона евро, като това би могло да бъде и под формата на наем със задължение за закупуване на футболиста от Тотнъм или Манчестър Юнайтед, съобщава Sky Sport Italia

Роналдо възкреси Португалия за обрат срещу Хърватия (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на “ватрените” в 15-ата минута на добавеното време

Испания мина с класика през Австрия за 1/8-финал (ВИДЕО)

“Ла Фурия Роха” с първа победа от 16 години насам в елиминации на Мондиал