Мойс: Писна ми да ме питате за Рууни, той остава

Мойс: Писна ми да ме питате за Рууни, той остава

Контузията на Рууни е по-лека, ще пропусне само 2-3 седмици

Дейвид Мойс заяви, че му е писнало да говори за бъдещето на Уейн Рууни и за пореден път подчерта, че нападателят не се продава.

Рууни си тръгна рано от турнето на Юнайтед в Азия и Австралия заради разтежение. Цяло лято се говори за трансфер на стрелеца и интерес от Челси и Арсенал, но Мойс категорично опроверга слуховете.

„Не говоря празни приказки, казах, че Рууни не се продава. Отговорих на много въпроси за Уейн и вече ми писва. Не искам да говоря за това по цял ден. Наистина съм казал всичко по темата за Уейн. Не трябва да забравяте, че Манчестър Юнайтед е голям клуб, а не само един играч”, тропна шотландецът по масата на пресконференция в Банкок.

„Трудно ми е да повтарям едно и също, но ще го направя. Уейн е играч на Манчестър Юнайтед и това няма да се промени”.
Наследникът на сър Алекс разкри, че травмата на Рууни е по-лека от първоначалните прогнози и той ще пропусне само „ две или три седмици” от подготовката.

„Не очаквахме тази контузия. Ако знаехме, нямаше изобщо да го взимаме с нас. Но след като разбрахме за травмата, каква ни е ползата да рискуваме? Можехме да остане с нас, но той пак нямаше да играе. Нека се възстановява спокойно”.

Мойс бе запитан и за интереса на „червените дяволи” към Тиаго Алкантара, който изглежда е на път да се събере отново с Пеп Гуардиола в Байерн (Мюнхен). Мениджърът загатна, че скоро може да има нови играчи на „Олд Трафорд”.

„Никога не съм казвал, че Тиаго е наша цел. Преследваме своите трансферни цели и в момента. Имаме си хора, които работят по въпроса, доволни сме как вървят нещата”.
Гатузо хвърли оставка като селекционер на Италия

След фиаското за Мондиал 2026

Челси наказа една от звездите си

Полузащитникът Енцо Фернандес беше изваден от състава на Челси от мениджъра Лиъм Росиниър за предстоящите мачове от Купата на Футболната асоциация на Англия срещу Порт Вейл и във Висшата лига срещу Манчестър Сити.

Поискаха Гатузо да остане начело на националния отбор на Италия

Италианската футболна федерация е поискала от Дженаро Гатузо да остане начело на националния отбор за приятелските мачове през юни, а отговор от специалиста се очаква следващата седмица, продължава да твърди вестник Gazzetta dello Sport.

Морган Роджърс е склонен да напусне Астън Вила

Офанзивният полузащитник на английския футболен клуб Астън Вила Морган Роджърс е склонен да напусне отбора през лятото, съобщава „Скай Спортс“.

Федерико Киеза се завръща за Ливърпул

Футболистът на Ливърпул Федерико Киеза, който напусна лагера на националния отбор на Италия по време на международната пауза, ще бъде на разположение за мача на мърсисайдци срещу Манчестър Сити от турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия (ФА Къп) в събота.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят