НА ЖИВО: Челси - Борнемут 2:2

НА ЖИВО: Челси - Борнемут 2:2
Източник: БГНЕС

Следете мача на живо с нас тук

Челси посреща Борнемут тази вечер във важен и за двата тима двубой в последния ден за годината от Висшата лига. “Сините” допуснаха злощастен обрат през уикенда у дома срещу Астън Вила и ще търсят успеха на всяка цена, докато “черешките” са в серия от девет поредни мача без победа.

Сблъсъкът на “Стамфорд Бридж” вече започна и се играе при резултат 2:2.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Началото на мача със сигурност не беше такова, каквото искаха феновете на Челси. Защитата пред Роберт Санчес направи поредица от грешки и впоследствие хвърляне от тъч просече отбраната на домакините, което остави Дейвид Брукс на метър от гол линията и той отбеляза за гостите в 7-ата минута.

Последва светкавичен отговор на Челси и Естевао проби отлично през фланга, като навлезе в наказателното поле и бе препънат от Антоан Семеньо, печелейки дузпа. Зад бялата точка застана Коул Палмър и безгрешно се справи със задачата си да изравни резултата.

С това действие “сините” получиха допълнителна доза импулс в действията си и се стигна до 23-ата минута, когато аржентинското дуо Енцо Фернандес-Алехандро Гарначо сработи на висота и капитанът на Челси се озова на чиста позиция да стреля, откъдето не сбърка и оплете топката в мрежата, за да направи обрата пълен - 2:1.

Дори и обратът в резултата не смути гостите, които с лекота стигаха до шансове да обстрелват вратата на Челси. В 26-ата минута Маркъс Тавърниър шутира на сантиметри от целта, а в 27-ата Клуйверт се разписа за 2:2. И този път до гола се стигна след грешка на защитник на "сините". Трево Чалоба отклони топката с глава към далечната греда и нидерландецът се възползва. След още три минути Енцо Фернандес опита нещо много красиво директно от корнер, но топката срещна десния страничен стълб.

Съперниците не спираха да атакуват и да създават голови положения. Алехандро Хименес пропусна да накаже Челси за трети път, а Естевао стреля встрани от вратата след центриране на Гарначо. В края на полувремето шут на Лиъм Делап беше блокиран, а съдията даде цели 7 добавени минути, в които Естевао още веднъж демонстрира отличната си техника, но не можа да отправи точен удар. Статистиката от първата част беше категорична за представянето на защитата на Челси, която допусна 14 удара към вратата на Роберт Санчес, но само два от тях се превърнаха в попадения.

Челси - Борнемут 2:2

7’ Дейвид Брукс 0:1

15’ Коул Палмър (д) 1:1

23’ Енцо Фернандес 2:1

27’ Джъстин Клуйверт 2:2

Стартови състави:

Челси: 1. Робърт Санчес; 34. Джош Ачеампонг, 29. Уесли Фофана, 23. Трево Чалоба, 27. Мало Густо; 25. Мойзес Кайседо, 8. Енцо Фернандес (к); 41. Естевао, 10. Коул Палмър, 49. Алехандро Гарначо; 9. Лиъм Делап

Борнемут: 1. Джордже Петрович; 20. Алехандро Хименес, 23. Джеймс Хил, 5. Маркос Сенеси, 3. Адриен Труфер; 16. Маркъс Таверние, 8. Алекс Скот; 7. Дилън Брукс (к), 19. Джъстин Клуйверт, 24. Антоан Семеньо; 9. Еванилсон