На Острова: Очакват подобрени оферти за Юнайтед

На Острова: Очакват подобрени оферти за Юнайтед

След изтичането на крайния срок за първоначални предложения

Сър Джим Ратклиф и Шейх Джасим ще дадат втори и подобрени оферти за покупката на Манчестър Юнайтед, съобщава информационната агенция АП.

Първоначално беше определен краен срок до снощи, за да могат страните да отправят своите предложения. Основателят на Ineos Ратклиф и шейх Джасим бин Хамад Ал Тани, председател на Qatar Islamic Bank и син на бивш министър-председател на Катар, са кандидатите, които обявиха публично намеренията си да завършат пълното придобиване на 20-кратните шампиони на Англия.

Първият кръг от наддаването се проведе през миналия месец и беше съобщено, че има осем потенциални инвеститора. Не са разкрити точни суми, но се съобщава, че една или повече от първоначалните оферти са били на стойност от четири и половина милиарда лири.

Семейство Глейзър придоби Юнайтед за 750 милиона паунда през 2005 година. След противоречивото си управление американските бизнесмени обявиха, че търсят "стратегически алтернативи", които биха могли да включват продажба.

Ратклиф, който направи неуспешна оферта за закупуването на Челси през 2022 година, посети Олд Трафорд през миналата седмица.

70-годишният Ратклиф е роден в района на Манчестър и е фен на Юнайтед още от дете. Той е един от най-богатите хора във Великобритания с лично състояние, оценявано на над 6 милиарда британски лири.

Евентуалната сделка за Манчестър Юнайтед може да се превърне в рекордна за спортен клуб. Сроковете са извършване продажбата на клуба са значително удължени.

Барселона победи трудно испанския третодивизионен КД Гуадалахара (ВИДЕО)

Головете паднаха късно през второто полувреме

Челси не допусна изненада и е на 1/2-финал в Карабао Къп (ВИДЕО)

Алехандро Гарначо и Педро Нето влязоха от пейката, за да донесат победата

Дембеле: Упоритата работа се отплаща (ВИДЕО)

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2 (ВИДЕО)

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”(ВИДЕО)

Айтана Бонмати грабна приза при дамите