При ъгловия удар играчите на Арсенал разиграха късо, топката стигна до Мартин Йодегор, който нанесе удар, също в долния ляв ъгъл, но покрай вратата на Коща.

В 16-ата минута се стигна и до първата ситуация в актива на Порто. Уилиам Салиба не се справи с изчистването на дълго подаване и подари топката на Еванилсон, който нанесе удар от далечна дистанция, който обаче премина покрай вратата на Давид Рая.

В 22-рата минута Еванилсон стреля от границата на наказателното поле към левия ъгъл, Рая успя да спаси, топката се върна в притежание на Порто, Уендел нанесе шут, който обаче бе блокиран от бранител на "артилеристите".

В следващия четъврт час темпото спадна, игровите действия се пренесоха в средата на терена, имаше множество безцелно изритани топки напред и от двата тима, като до чисти голови ситуации не се стигна.

В 41-вата минута Арсенал поведе с 1:0 и изравни общия резултат. Уендел не успя добре да изчисти топката и я подари на Мартин Йодегор, който комбинира с Леандро Тросар на левия фланг, белгиецът върна за норвежеца, той си намери пролука за пас в коридор и изеде Тросар на стрелкова позиция, а той елегантно прати топката в мрежата.

В 68-ата минута Арсенал отбеляза втори гол, който обаче не бе признат. Кай Хаверц се сблъска с Пепе, вратарят бе напуснал голлинията си и топката се озова в краката на Йодегор, който я прати в опразнената врата. Попадението обаче не бе зачетено заради нарушение на Хаверц срещу Пепе.

Две минути след това Франсиско Консейсао направи много добър пробив през центъра и от границата на наказателното поле нанесе силен удар, с който Давид Рая се справи и успя да избие топката.В 83-ата минута влезлият от резервната скамейка Габриел Жезус получи отлична възможност да отбележи втори гол за Арсенал, след като бе изведен на стрелкова позиция, шутира към близкия ляв ъгъл, но Диого Коща се намеси отлично и изби в ъглов удар. Две минути след това Букайо Сака стреля мощно от границата на наказателното поле, но Коща пак спаси.

В 101-вата минута на срещата появилият се от пейката Мехди Тареми се освободи от защитата на Арсенал и нанесе хубав удар от границата на наказателното поле към левия ъгъл, но топката профуча покрай вратата на Давид Рая.

В 110-ата минута лондончани организираха отлична атака, при която Еди Нкетия се озова на чиста позиция, след което нанесе опасен удар, който обаче бе блокиран от бранител на португалците.

Пет минути по-късно голмайсторът за Порто от първия мач Галено пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът му рикошира и бе лесно уловен от Давид Рая.

При дузпите Йодегор, Хаверц, Сака и Райс бяха безпогрешни от 11-те метра, докато Порто направиха два пропуска, които се оказаха ключови.