Магията на Барса оживя (ВИДЕО)

Каталунците на четвъртфинал в Шампионска лига

Барселона е в елитната компания на най-добрите осем отбора в Европа през сезона след успех с 3:1 над Наполи в осминафинал от Шампионската лига. На Олимпийския стадион тимът на Шави Ернандес игра и за своя треньор, който бе пред уволнение при провал срещу шампиона на Италия. Ударно начало на срещата вдъхна сериозна доза оптимизъм за каталунците, подкрепяни от 55 000 по трибуните, сред които и Христо Стоичков.

Фермин Лопес и Жоао Феликс бяха точни в рамките на 120 секунди, но Амир Рахмани върна гостите от Неапол в двубоя. Последваха силни минути за партенопейците, които имаха своите шансове, но те бяха пропуснати. Попадение можеше да прати двубоя в продължения след 1:1 на "Диего Армандо Марадона" преди 3 седмици. Късно попадение на Роберт Левандовски сложи точка на спора, а полякът завърши изключителна атака на домакините.

Двата тима дадоха заявка за атрактивен и открит футбол още от началните минути. Двубоят започна динамично с атаки към двете врати. И точно това се случи - каталунците вкараха два бързи гола до 17-ата минута.

Първо Рафиня бе изведен по крилото, след което последва пас към точката на дузпата, където непокрития Фермин Лопес не се поколеба да стреля веднага за 1:0.

Само 120 секунди по-късно Жоао Кансело удвои, след като Рафиня бе оставен да стреля от границата на наказателното поле, топката срещна гредата, а при последвалата добавка на празна врата бранителят не сгреши.

Последва обаче сравнително бърз отговор на гостите, а Амир Рахмани върна надеждите, че не всичко е загубено. По сходен на откриващия мача гол, Матео Политано бе намерен в наказателното поле, националът на Италия върна назад към центалния бранител, който запрати топката в далечния на Тер Щеген ъгъл.

Минути по-късно германският страж се намеси вещо при удар на Ди Лоренцо с глава, получил отличен пас от Марио Руи.

Второто полувреме започна със силен изстрел на Кварацхелия, минал съвсем близо до целта. В 50-ата гостите имаха сериозни претенции за дузпа срещу Виктор Осимен, но такава не бе отсъдена.

В 61-ата минута отбраната на каталунците отново оцеля, след като Кварацхелия намери Виктор Осимен, нигериецът не успя да стреля, но пък топката попадна в Амбо Ангиса, но последвалият му шут бе блокиран. Видимо обаче Наполи бе по-агресивният тим след подновяването на играта.

В средата на полувремето попадение на Барса бе отменено заради засада на Ямал. Още веднъж 16-годишната сензация застраши вратата на Алекс Мерет, след като красива атака на каталунците завърши с негов техничен удар, но встрани от вратата.

А 10 минути преди края на редовното време резервата на Наполи Йеспер Линдстрьом бе намерен на втора греда, където от няколко метра стреля с глава разочароващо в аут.

Развръзката дойде 3 минути по-късно, когато вълшебна атака на Барса, преминала през Сержи Роберто, Гюндоган завърши с попадение на празна врата на Левандовски.

Барселона – Наполи 3:1

1:0 Фермин Лопес 15'
2:0 Жоао Феликс 17'
2:1 Амир Рахмани 30'
3:1 Роберт Левандовски 83'

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген, 23. Жул Кунде, 4. Роналд Араухо, 33. Пау Кубарси, 2. Жоао Кансело, 32. Фермин Лопес, 15. Андреас Кристиансен, 22. Илкай Гюндоган, 27. Ламин Ямал, 9. Роберт Левандовски, 11. Рафиня

резерви: 13. Иняки Пеня, 26. Андер Астралага, 5. Иниго Мартинес, 14. Жоао Феликс, 18. Ориол Ромеу, 19. Витор Роке, 20. Сержи Роберто, 30. Марк Касадо, 35. Унай Ернандес, 38, Марк Гиу, 39. Ектор Форт

старши треньор: Шави Ернандес

Наполи: 1. Алекс Мерет, 22. Джовани Ди Лоренцо, 13. Амир Рахмани, 5. Жуан Жезус, 6. Марио Руи, 99. Андре-Франк Замбо Ангиса, 68. Станислав Лоботка, 8. Амед Траоре, 21. Матео Политано, 9. Виктор Осимен, 77. Хвича Кварацхелия

резерви: 14. Никита Контини, 95. Пиерлуиджи Голини, 3. Натан, 17. Матиас Оливейра, 18. Джовани Симеоне, 24. Йенс Каюсте, 26. Сирил Ньонье, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Паскуале Мадзоки, 55. Лео Йостигор, 81. Джакомо Распадори