Дортмунд ликува: Борусия е на четвъртфинал (ВИДЕО)

Санчо вкара и се контузи, ПСВ отпадна

Борусия (Дортмунд) се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига, след като победи у дома ПСВ (Айндховен) с 2:0.

Пред 81 365 зрители в Германия „жълто-черните“ спечелиха с ранен гол на Джейдън Санчо (3), който впоследствие се контузи, и с късен такъв на Марко Ройс (90+5), за да продължат напред с общ резултат 3:1.

Домакините очаквано започнаха силно, подкрепяни от верните си фенове на своя „Сигнал Идуна Парк”.

Малко след началния съдийски сигнал Ян Маатсен стреля мощно, но вратарят на гостите се намеси и изби в корнер.

Стражът обаче нямаше шанс в 3-ата минута, когато Юлиан Брант подаде към Джейдън Санчо, а завърналият се в Дортмунд под наем от Манчестър Юнайтед английски национал напредна и с точен изстрел от границата на наказателното поле откри резултата с помощта на гредата.

Това вдъхна допълнително самочувствие на Борусия и в 10-ата минута Дониел Мален намери непокрития Фюлкруг, но нападателят заложи на силата и не улучи вратата.

Не след дълго вратарят на гостите направи двойно спасяване, след като първо отрази шут на Брант по диагонала, а после и такъв от движение на Мален.

ПСВ трудно стигаше до добри положения и опита удари от дистанция, но без резултат, като първият точен бе на Бакайоко и дойде в 30-ата минута.

След това „филипсите“ заиграха по-настоятелно, ала до почивката нови попадения не паднаха.

Втората част започна така, както и първата – с шанс за домакините. Ударът на Мален обаче бе спасен от вратаря на гостите.

ПСВ отговори с опит на Люк де Йонг с глава, след което нямаше и късмет. В 53-ата минута появилият се на почивката Ървин Лозано отправи топовен изстрел от дистанция, но топката срещна страничната греда.

В 56-ата пък вратарят на домакините трябваше да показва класа след шут на Джордан Тезе.

В 64-ата минута Никлас Фюлкруг бе на сантиметри от това да удвои аванса на Борусия, но стражът на ПСВ спаси, а в 77-ата германският национал вкара гол, който бе отменен след намеса на VAR заради засада.

В заключителните минути ПСВ опита да изравни, но Де Йонг и Тезе нямаха шанс с изпълненията си, съответно в 85-ата и в 90-ата.

В 5-ата минута на добавеното време ветеранът Марко Ройс пък сложи точка на спора, оформяйки крайното 2:0.

Борусия (Дортмунд) – ПСВ 2:0 (3:1 общ рез.)
1:0 Джейдън Санчо (3)
2:0 Марко Ройс (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Борусия (Дортмунд): 1. Грегор Кобел, 25. Никлас Зюле, 23. Емре Джан, 15. Матс Хумелс, 22. Иън Маатсен, 6. Салих Йозджан, 20. Марсел Забицер, 21. Дониел Мален, 19. Юлиан Бранд, 10. Джейдън Санчо, 14. Никлас Фюлкруг;

Резерви: 5. Рами Бенсебайни, 8. Феликс Нмеча, 11. Марко Ройс, 16. Джулиен Дюранвил, 17. Мариус Волф, 18. Юсуфа Мукоко, 27. Карим Адейеми, 33. Алекс Майер, 35. Марсел Лотка, 38. Кйел-Арик Ватйен, 43. Джейми Байноу-Гитънс;

Треньор: Един Терзич;

ПСВ: 1. Валтер Бенитес, 3. Джордан Тезе, 22. Йерди Шутен, 18. Оливие Боскали, 8. Сержиньо Дест, 20. Гуус Тил, 17. Мауро Жуниор, 23. Йой Веерман, 11. Йоан Бакайоко, 9. Люк де Йонг, 10. Малик Тилман;

Резерви: 2. Шуранди Самбо, 4. Армандо Обиспо, 5. Андре Рамальо, 6. Армел Бела-Кочап, 14. Рикардо Пепи, 16. Йоел Дромел, 24. Бой Ватерман, 26. Исаак Бабади, 27. Ървинг Лозано, 30. Патрик Ван Анхолт, 31. Тиго Ланд, 37. Ричард Ледесма;