Драма: Челси би Юнайтед с 2 гола след 99-ата минута (ВИДЕО)

Коул Палмър с хеттрик в луд мач със 7 попадения, 2 обрата и 2 дузпи

Челси записа първа победа над Манчестър Юнайтед във Висшата лига от 2017 година насам в един от безспорно най-вълнуващите мачове през сезона, с който завърши 31-ият кръг на английската Висша лига.

„Сините“ се наложиха с 4:3 на „Стамфорд Бридж“ след хеттрик на Коул Палмър, разписал се в 10-ата и в 11-ата минути на добавеното време, за да донесе зрелищния успех на своите.

Преди това Алехандро Гарначо вкара 2 гола, а точен бе и капитанът Бруно Фернандеш, за да стигне Юнайтед до обрат от 0:2 до 3:2, но в последните 60 секунди на добавеното време всичко рухна за „червените дяволи“ и те загубиха не само мача, но до голяма степен и надеждите си за място в топ 4 и участие в ШЛ догодина.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг, направил 2 принудителни смени в дербито, остават с 48 точки, на цели 9 от петия Тотнъм и на 11 от четвъртия Астън Вила, докато Челси вече има 43 в своя актив и е 10-и.

Срещата започна вихрено и в първите 90 секунди имаше 3 добри атаки, 2 от които бяха на гостите, но домакините нанесоха първия точен удар.

Той дойде в 4-ата минута и се превърна в гол, след като капитанът на „сините“ Конър Галахър получи топката до точката за изпълнение на дузпа и я прати между краката на Каземиро, под ръката на Андре Онана и накрая в мрежата за 1:0.

Последваха изстрели на Марк Кукурея и Никлас Джаксън от домакините, както и на Антони от гостите. Именно последният обаче фаулира първия в наказателното поле на Юнайтед в 17-ата минута и Челси получи дузпа.

Зад топката застана лятното попълнение Коул Палмър, който хладнокръвно я прати в мрежата, за да се разпише в 6-о поредно домакинство и да удвои аванса на „сините“ – 2:0.

След това те овладяха почти изцяло инициативата, но изпуснаха не само нея, но и преднината си, само в рамките на 5 минути.

В 34-ата Антони успя да задържи една топката на самата тъчлиния и тя попадна у Мойзес Кайседо, който обаче я подаде на… Алехандро Гарначо.
Аржентинският национал се възползва по най-добрия начин от неочаквания подарък и останал сам срещу вратаря го преодоля с удар по земя в ъгъла.

След още 5 минути пък стана факт и частичният обрат. Този път Юнайтед осъществи една добра атака, която завърши със страхотно центриране на Диого Далот към далечната греда. Там капитанът Бруно Фернандеш бе оставен непокрит и с глава прати топката по диагонала към далечния ъгъл, за да изравни до 2:2.

В последните секунди на първото полувреме Конър Галахър удари греда, а на почивката в състава на гостите бе извършена принудителна смяна и вместо Рафаел Варан се появи Джони Еванс.

Въпреки това, те започнаха по-агресивно втората част и първо поискаха дузпа за игра с ръка след шут на Бруно Фернандеш, докато малко по-късно Хари Магуайър проби в нетипичен стил и стреля опасно, но над целта.

След това обаче Челси повиши сериозно оборотите и се настани в половината на Юнайтед, но това не наруши тенденцията всяка атака и на двата отбора да носи опасност.

В 57-ата минута Андре Онана трябваше да се намесва решително след мощен шут на Палмър от границата на наказателното поле и го стори.

Последваха няколко промени и в двата отбора като гостите направиха още една принудителна, защото влезлият на почивката Джони Еванс също се контузи и отстъпи мястото си на Уили Камбуала.

Обратът стана пълен в 67-ата минута, след една мълниеносна контраатака на гостите. Антони проби по фланга и достави страхотно центриране с външен фалц към Гарначо, който с глава матира вратаря отблизо, за да даде аванс на „червените дяволи“ – 3:2.

До края Челси се опита да изравни, като имаше доста ситуации да го стори, ала не се възползва и трябваше да чака до 97-ата минута, когато получи втора дузпа в мача.

Резервата Нони Мадуеке проби в пеналта и падна след контакт с Диого Далот, което доведе до наказателен удар и въпреки разглеждането на ситуация с ВАР, решението на съдията остана.

Палмър хладнокръвно реализира от бялата точка и изравни в 100-ата минута, а в 101-ата направи обрата пълен, след като бе оставен непокрит в наказателното поле при късо изпълнен корнер и стреля силно, а топката рикошира и спря в мрежата на Юнайтед за 4:3.

Веднага след подновяването на играта от центъра прозвуча и последният съдийски сигнал, който узакони паметната победа на Челси.

Челси – Манчестър Юнайтед 4:3
1:0 Конър Галахър (4)
2:0 Коул Палмър (19, дузпа)
2:1 Алехандро Гарначо (34)
2:2 Бруно Фернандеш (39)
2:3 Алехандро Гарначо (67)
3:3 Коул Палмър (90+10, дузпа)

3:3 Коул Палмър (90+11)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Петрович, Густо, Дисаси, Бадиашил, Кукурея, Кайседо, Енцо Фернандес, Конър Галахър (к), Коул Палмър, Мудрик, Никлас Джаксън;

Мениджър: Маурисио Почетино;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Онана, Далот, Магуайър, Варан, Уан-Бисака, Каземиро, Мейну, Бруно Фернандеш (к), Антони, Гарначо, Хойлунд;