В Манчестър: Юнайтед спря лидера Ливърпул със зрелищно реми (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ се събудиха след почивката за 2:2 на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед и Ливърпул отново не се победиха в дербито, което този път бе от XXXII кръг на английската Висша лига и бе последно за Юрген Клоп начело на мърсисайдци.

На „Олд Трафорд“ двата отбора изиграха вълнуващ сблъсък, предложих обрат и 4 попадения за крайното 2:2.

Гостите доминираха през по-голямата част от двубоя като поведоха още преди почивката чрез Луис Диас (23) и не допуснаха нито един удар към вратата си през първото полувреме.

През второто обаче Юнайтед донякъде изравни играта и не само изравни с красив гол на капитана си Бруно Фернандеш (50), но и успя да поведе чрез не по-малко хубаво попадение на юношата Коби Мейно (67).  Малко преди края обаче Мохамед Салах (84) от дузпа реализира своя 11-и гол всрещу Юнайтед.

Равенството коства първото място на Ливърпул, тъй като тимът изостава по голова разлика от новия лидер Арсенал, който също има 71 точки.

Манчестър Юнайтед вече има 49 в своя актив, изоставайки с 8 от 5-ия Тотнъм и с 11 от 4-ия Астън Вила, но бирмингамци са с 2 мача повече.

Още в 70-ата секунда Алехандро Гарначо вкара гол след пас на Бруно Фернандеш, но в реално време се видя, че имаше засада и тя бе отсъдена, след което потвърдена с VAR.

Отговорът на Ливърпул не закъсня и дойде в 3-ата минута, когато Доминик Собослай бе изведен сам срещу вратаря и само отличната намеса на Андре Онана предотврати откриването на резултата.

Скоро след това Конър Брадли получи първия жълт картон, дошъл в 7-ата минута след грубо влизане в краката на Маркъс Рашфорд.

След това Ливърпул пое контрола на дербито, което се игра при силен дъжд, като постепенно се настани в половината на Юнайтед.

В 23-ата минута мърсисайдци откриха резултата след заучено изпълнение на корнер, при което Дарвин Нунеш отклони с глава към далечната греда към Луис Диас, който с акробатично изпълнение от въздуха прати топката в мрежата през ръката на вратаря.

Последваха нови силни минути на Ливърпул. Мохамед Салах и Дарвин Нунес обаче пропуснаха, а на 2 пъти и Онана показа класа, за да остане преднината на гостите минимална.

В 36-ата минута отново Салах можеше да се разпише, ала от удобна позиция прати топката високо над целта.

След това Ливърпул имаше още добри положения да удвои, ала Онана и завършващият удар ги разочароваха, така че почивката дойде при резултат 1:0 в полза на мърсисайдци.

Те отправиха 15 изстрела до паузата, от които 4 точни, докато домакините нямаха нито един шут към тяхната врата през първото полувреме.

Второто започна така, както бе и преди паузата – с натиск на Ливърпул.

В 47-ата минута обаче опасен удар на Луис Диас беше блокиран, а малко след това Хари Магуайър се намеси добре при ново разбъркване в наказателното поле.

След това обаче Юнайтед изравни, сякаш от нищото, с първия си удар. Той обаче бе от изключително ниво. Капитанът Бруно Фернандеш засече от движение една топка, поведена твърде дълго от младия защитник Джаръл Куанса, за да прехвърли вратаря и да я прати в мрежата от центъра на терена – 1:1.

Попадението вдъхна самочувствие на „червените дяволи“ и те стигнаха до още 1 добра ситуация, ала вратарят на Ливърпул се справи.

В 55-ата минута мърсисайдци осъществиха една мълниеносна контраатака, при която имаха числен превес в половината на домакините, ала направиха с 1 пас повече и Диого Далот изчисти в корнер.

След още няколко добри нападения на Ливърпул обаче Юнайтед осъществи една образцова контраатака. Тя бе започната от Каземиро, който с подобие на задна ножица изведе Коби Мейно в централната част на терена.

Младокът подаде към Гарначо, който намери Уан-Бисака и последния върна към Мейно. И той свърши останалото. Тийнейджърът, дебютира наскоро за националния отбор на Англия, се завъртя около оста си и със страхотен фалцов изстрел прати топката в далечния горен ъгъл, за да стане факт обратът – 2:1.

Ливърпул отговори подобаващо и се настани трайно в половината на Юнайтед, чийто вратар Онана трябваше да прави двойно спасяване в 77-ата минута. В 82-ата обаче гостите получиха дузпа след неумела изява на Уан-Бисака срещу резервата Харви Елиът в наказателното поле. Зад топката застана Мохамед Салах и в 84-ата минута хладнокръвно я прати по земя в мрежата за 2:2.

В даденото от съдията 7-минутно продължение на срещата Ливърпул отново повиши оборотите и осъществи финален щурм, който обаче не даде резултат и така дербито завърши без победител – 2:2.

Припомняме, че другите 2 мача между тези съперници през сезона също завършиха наравно в редовното си време, макар че Юнайтед спечели за ФА Къп след продължения.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 2:2
0:1 Луис Диас (23)
1:1 Бруно Фернандеш (50)
2:1 Коби Мейно (67)
2:2 Мохамед Салах (84, дузпа)

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Онана, Магуайър, Фернандес, Рашфорд, Хойлунд, Гарначо, Каземиро, Дало, Уан-Бисака, Мейно, Камбвала;

Ливърпул: Келъхър, Ендо, Ван Дайк, Диас, Собослай, Нунез, Мак Алистър, Салах, Робъртсън, Куанса, Брадли.

Треньорът на Фиорентина: Можеше да бием с повече