Зрелище: Юнайтед би Ливърпул в невъобразима драма с продължения (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ спечелиха с 4:3 с 2 гола след 110-ата минута

Манчестър Юнайтед постигна инфарктна победа в дербито с Ливърпул, като спечели с 2 гола във второто продтължение за крайното 4:3 последния четвъртфинал от турнира за ФА Къп.

Така тимът на Ерик тен Хаг си гарантира място в Топ 4 на турнира, където са още отборите на Манчестър Сити, Ковънтри и Челси.

След един наистина луд мач, който се реши в последните секунди на продълженията, след като редовното време завърши 2:2, заради късен гол на резервата Антони.

В първото продължение появилият се от пейката за гостите Харви Елиът им даде аванс, но през второто Маркъс Рашфорд и друга резерва – Амад Диало, донесоха успеха на домакините, а последният бе изгонен за втори жълт картон, защото отпразнува попадението като свали фланелката си.

Домакините започнаха по-добре срещата и още в първите секунди завърналият се след контузия Уан-Бисака стреля от движение, а в 4-ата минута дойде и първото голямо спасяване в мача.

Маркъс Рашфорд отправи отличен удар към далечния долен ъгъл, но Келъхър успя майсторски с една ръка да избие в корнер.

Отговорът на Ливърпул не закъсня. В 5-ата минута Доминик Собослай стреля от дистанция, ала не затрудни Андре Онана.

В 9-ата минута Мохамед Салах отправи опасен шут по диагонала, но топката премина на сантиметри от гредата.

В ответната атака Юнайтед откри резултата. Рашфорд овладя и подаде към Алехандро Гарначо, чийто изстрел от малък ъгъл бе спасен от вратаря, но притичалият Скот Мактоминей отблизо се разписа с добавка – 1:0.

Няколко секунди след това домакините бяха близо до втори гол, но Гарначо пропусна, а в 14-ата минута Анди Робъртсън от Ливърпул стреля над вратата от удобна позиция.

Последваха равностойни минути, с много битка по целия терен и високо темпо, като всеки от отборите се стремеше да държи противника си максимално далеч от собственото си наказателно поле.

В 30-ата минута Собослай нанесе удар от въздуха, който коварна тупна пред Онана, но вратарят на Юнайтед спаси.

В 35-ата минута Коби Мейну се разходи с топка в крака между трима защитници на Ливърпул и подаде към Рашфорд, който напредна и върна топката към точката за дузпа, където Мактоминей я засече от движение, но я прати право в тялото на вратаря.

Секунди след това Луис Диас шутира отблизо, но Онана спаси, а в 38-ата минута Ендо вкара гол, който обаче бе отменен заради засада, потвърдена от VAR.

Нямаше обаче какво да спаси домакините в заключителните минути на първото полувреме, когато гостите натиснаха сериозно и стигнаха до изравнително попадение.

В 44-ата минута Алексис Мак Алистър матира Онана с много прецизен шут от десетина метра в ъгъла – 1:1.

Само 3 минути по-късно Ливърпул направи обрата пълен.

Джо Гомес отне от Бруно Фернандеш и впоследствие тя стигна до Дарвин Нунес, чийто мощен шут бе спасен с една ръка от Онана, ала топката попадна у непокрития Салах и той от границата на вратарското поле я прати първо в страничната греда, а после в мрежата.

Така Ливърпул се оттегли на почивка с преднина от 2:1.

Второто полувреме започна вихрено и първо Юнайтед пропусна, а после Нунес за малко не вкара гол от почти нулев ъгъл, но топката спря във външната част на мрежата след намеса на Онана.

Последният трябваше да показва класата си още няколко пъти до изтичането на първия игрови час.

След това Юнайтед изравни играта, но без да достига до чисти положения. Ливърпул имаше едно такова в 75-ата минута, когато имаше сериозен числен превес пред наказателното поле на домакините, но последният пас бе пресечен от Виктор Линдельоф.

Междувременно Гарначо се опитваше да притеснява защитата на Ливърпул с набези по фланга, но мърсисайдци стояха стабилно в защита, а атаките им вещаеха неприятности за бранителите на „червените дяволи“, чиято халфова линия сякаш отсъстваше в големи периоди от мача.

Въпреки това, малко преди края, сякаш от нищото, домакините успяха да изравнят. След поредния набег на Гарначо по фланга топката стигна до резервата Антони, който успя да се завърти около оста си и да я прати много точно в далечния долен ъгъл за 2:2 в 88-ата минута.

В 90-ата Ливърпул бе на сантиметри от гола, но топката срещна страничната греда на Юнайтед. В добавеното време „червените дяволи“ притиснаха гостите, обсаждайки наказателното им поле,а Рашфорд направи фрапантен пропуск с последния изстрел в редовното време.

Той бе изведен сам срещу вратаря със страхотен пас и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от страничната греда и така се стигна до продължения.

В първото продължение по-активният отбор бе този на Юнайтед, но Маркъс Рашфорд направи още 2 големи пропуска, а в последните секунди на първите допълнителни 15 минути Ливърпул нанесе своя удар.

Резервата Харви Елиът стреля от 20-ина метра и след двоен рикошет в играчи на домакините топката спря във вратата им - 2:3.

На почивката между двете продължения наставникът на домакините Ерик тен Хаг реши да заиграе вабанк и остана само с 3-ма защитници, което се оказа правилно.

Маркъс Рашфорд успя да изравни в 112-ата минута, когато получи пореден извеждащ пас и с шут в долния ъгъл направи резултата 3:3.

Драмата стана невиждана в първата минута на добавеното време за второто продължение.

След корнер за Ливърпул влезлият като резерва Амад Диало осъществи една контраатака, която завърши с чудесен диагонален изстрел в далечния ъгъл за 4:3.

При радостта си след гола младокът свали фланелката си, за което получи втори жълт картон и беше изгонен, но въпреки това Юнайтед удържа аванса си и се класира за полуфиналите.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 4:3
1:0 Скот Мактоминей (10)
1:1 Алексис Мак Алистър (44)
1:2 Мохамед Салах (45+2)
2:2 Антони (88)
2:3 Харви Елиът (105)
3:3 Маркъс Рашфорд (112)
4:3 Амад Диало (120+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Онана, Далот, Линдельоф, Варан, Уан-Бисака, Мейну, Мактоминей, Фернандеш (к), Гарначо, Рашфорд, Хойлунд;

Мениджър: Ерик тен Хаг;

ЛИВЪРПУЛ: Келъхър, Робъртсън, Куанса, Ван Дайк (к), Гомес, Собослай, Ендо, Мак Алистър, Диас, Салах, Нунес;