РБ Лайпциг стресна здраво "Бернабеу"(ВИДЕО)

Реал трепери за 1:1 у дома

Реал Мадрид мина през иглени уши към четвъртфиналите в Шампионска лига след 1:1 с РБ Лайпциг в реванша. "Белия балет" имаше преднина от 1:0 след победата в първия мач, дошла с попадение на Браим Диас. На "Сантяго Бернабеу" и навръх 122 години от създаването на испанския колос гостите имаха всички основания да мечтаят за знаменит обрат, създавайки редицата положения пред вратата на Андрий Лунин. Украинският страж бе безупречен и в първата среща, когато направи серия добри спасявания, което се оказа решаващо за крайния развой в дуела.

Първото положение се откри пред Бенямин Шешко, изиграл солиден мач в Германия, но нападателят на гостите се оказа в засада, а освен това разочарова с удара си. В 10-ата минута Винисиус стреля, но слабо и неточно.

Само пет по-късно Дани Олмо бе в основата на отлична контраатака на РБ Лайпциг, а топката намери Люис Опенда, който бе на отлична позиция, но ударът му мина встрани от целта.

Последваха равностойни минути, в които и двата тима опитваха да изненадат съперника, но без резултат. Тимът на Марко Розе стоеше отлично на "Бернабеу" и умело успяваше да се противопостави на големия фаворит в двубоя.

Три минути преди почивката испанската публика изтръпна, след като центриране от ъглов удар попадна в Опенда, който скоро след това стреля силно, а ударът му мина в опасна близост от вратата зад Лунин.

Втората част не предложи много по-различен футбол. Гостите от Германия продължаваха да играят смело в търсене на обрата. След 60-ата минута Реал вдигна оборотите. Първо удар на Тони Кроос бе париран от Гулаши, а минути по-късно последва пропуск на Винисиус, за да дойде 65-ата минута. Тогава Тони Кроос пресече пас на противника, след което намери Белингам, който проби през центъра, намери Винисиус и за бразилеца остана най-лесното - 1:0.

Само 120 секунди по-късно "биковете" пропуснаха перфектната възможност за изравнително попадение. Олмо намери Айдара, който върна остро към Симонс в наказателното поле, а посладвалият удар бе париран пред голлинията от падналия на земята Рюдигер.

В 68-ата минута Реал все пак се пропука. Раум центрира отлично пред вратарското поле, където Вили Орбан с глава вкара за 1:1. Голът даде сериозно самочувствие на германците, които започнаха да търсят все по-настоятелно и втори такъв в името на обрата.

Последваха пропуски на Шешко и Орлан, а в добавеното време Дани Олмо с техничен удар нацели напречната греда. До последната секунда германците опитваха всичко, на което са способни, за да вкарат двубоя в продължения, но в крайна сметка това така и не се случи. Реал се присъединява към компанията на ПСЖ, Сити и Байерн, които вече си осигуриха място в следващата фаза.

РЕАЛ - РБ ЛАЙПЦИГ 1:1
1:0 Винисиус (65)
1:1 Орбан (68)

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 2. Дани Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо (К), 23. Ферлан Менди, 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 8. Тони Кроос, 12. Едуардо Камавинга, 5. Джуд Белингам, 7. Винисиус Жуниор

Резерви: 1. Кепа, 30. Фран Гонсалес, 10. Лука Модрич, 11. Родриго, 14. Хоселу, 17. Лукас Васкес, 19. Дани Себайос, 20. Фран Гарсия, 21. Браим Диас, 24. Арда Гюлер

Треньор: Карло Анчелоти

РБ Лайпциг: 1. Петер Гулаши – 39. Бенджамин Хенрикс, 4. Вили Орбан (К), 23. Кастело Лукеба, 22. Давид Раум – 8. Амаду Айдара, 24. Хавиер Шлагер – 7. Дани Олмо, 20. Шави Симонс – 17. Люис Опенда, 30. Бенямин Шешко

Резерви: 21. Янис Блазвих, 25. Леополд Зингерле – 3. Кристофър Ленц, 5. Ел Шадаиле Биттшиабу, 6. Елиф Елмас, 9. Юсуф Полсен, 13. Николас Зайвалд, 14. Кростоф Баумгартнер, 38. Нуха Ята, 44. Кевин Кампъл