КАКВО ШОУ! Реал и Сити с гръмко 3:3 на "Бернабеу"(ВИДЕО)

Реваншът не "Етихад" ще е от равни позиции след невероятен спектакъл в Испания

Реал Мадрид и Манчестър Сити изиграха един от историческите мачове в Шампионската лига, завършвайки 3:3 в първия си мач от 1/4-финалите на турнира. Срещата на "Бернабеу" мина през множество обрати, интересни ситуации и изящни голове, а феновете останаха без дъх за всичките 90 минути.

Орелиен Чуамени фаулира още в 1-ата минута Джак Грийлиш, за което получи жълт картон. Французинът ще пропусне реванша на "Етихад" заради натрупани жълти картони.

Манчестър Сити поведе с 1:0 още във 2-ата минута. Бернардо Силва изненада Андрий Лунин от прекия свободен удар. Португалецът директно стреля, а Лунин не беше подготвен за подобно изпълнение и въпреки плонжа му топката влетя в мрежата.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 12-ата минута. Едуардо Камавинга отправи удар от разстояние, топката рикошира в Рубен Диаш, което излъга вратаря Стефан Ортега и влетя във вратата му.

Реал Мадрид направи пълен обрат в мача в 14-ата минута. Винисиус пусна извеждащ пас към Родриго зад гърба на отбраната на Манчестър Сити. Родриго скъса Аканджи в спринта, след което прокара топката между краката му и я прати във вратата на Ортега.

Федерико Валверде финтира Йошко Гвардиол в 19-ата минута, след което стреля от границата на наказателното поле на Манчестър Сити, но право в ръцете на Ортега.

Играчите на Манчестър Сити допуснаха много груба грешка в 53-ата минута. От Родри топката отиде в Белингам, който финтира Бернардо Силва в наказателното поле на Манчестър Сити и стреля, но встрани от левия страничен стълб на Ортега.

Манчестър Сити изравни резултата в 66-ата минута. Бернардо Силва подаде към Джон Стоунс, който намери Фил Фодън, а той с много качествен удар от дъгата на наказателното поле на Реал Мадрид прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Андрий Лунин за 2:2.

Манчестър Сити направи пълен обрат в 71-ата минута. Йошко Гвардиол с удар от около 19 метра вкара по великолепен начин топката в левия ъгъл на вратата на Лунин.

Реал Мадрид успя да изравни резултата в 79-ата минута. Винисиус с чудесен пас намери Федерико Валверде, който бе оставен непокрит и със страхотен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Ортега.

Реал Мадрид - Манчестър Сити 3:3
0:1 Бернардо Силва 2
1:1 Камавинга 12
2:1 Родриго 14
2:2 Фил Фоудън 66
2:3 Гвардиол 73
3:3 Валверде 79

Стартови състави:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин – 2. Даниел Карвахал (К), 18. Орелиен Чуамени, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди – 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос – 5. Джуд Белингам – 7. Винисиус Жуниор, 11. Родриго

Манчестър Сити: 18. Стефан Ортега – 25. Мануел Аканджи, 3. Рубен Диаш (К), 5. Джон Стоунс, 24. Йошко Гвардиол – 16. Родри, 8. Матео Ковачич – 20. Бернардо Силва, 47. Фил Фодън, 10. Джак Грийлиш – 9. Ерлинг Холанд