Наполи хиксира Торино преди реванша с Барселона (ВИДЕО)

Шампионите на Италия не успяха да продължат победната си серия

Наполи пропусна да победи Торино в първи мач от 28-ия кръг на Серия А, като двата тима завършиха при равенство 1:1 в Неапол. Така партенопеите, които надиграха съперника си, събраха 44 точки на седмото място, докато „биковете“ са десети с шест по-малко.

Четвърт час игра след началото Хвича Кварацхелия получи подаване в наказателното поле и стреля незабавно към долния ляв ъгъл, но Ваня Милинкович-Савич демонстрира страхотен рефлекс и изби в корнер.

В 41-вата минута Рикардо Родригес стреля от обещаваща позиция от пряк свободен удар, но топката премина малко покрай десния страничен стълб.

Две минути след това Кварацхелия се извиси над защитниците на Торино и пласира мощен удар с глава в долния ляв ъгъл, но отново бе спрян от Милинкович-Савич.

В 61-вата минута се стигна до гол за Наполи. Марио Руи проби отляво и предостави великолепно центриране към Хвича Кварацхелия, който без да се замисли стреля към долния десен ъгъл и остави вратаря на Торино безпомощен – 1:0.

Радостта на партенопеите обаче продължи само две минути. След разбъркване при ъглов удар Антонио Санабрия бе забравен от защитата на Наполи и нанесе прекрасен удар със задна ножица, с който успя да изравни резултата – 1:1.

В 86-ата минута Хвича Кварацхелия реши да пробва късмета си от далечна дистанция и нанесе удар от около 25 метра, но Ваня Милинкович-Савич бе заел добра позиция и въпреки че нямаше добра видимост, успя да спаси.

В добавеното време на срещата Кварацхелия отново се пробва отдалеч с много прецизен удар, но Милинкович-Савич внимаваше и успя да избие в напречната греда.