Наполи обърна Монца в голово шоу и запази надеждите за Европа (ВИДЕО)

Шампионът на Италия с 4:2 в Ломбардия

Наполи спечели с категоричното 4:2 гостуването си на Монца от 31-вия кръг на Серия А и се върна към победите. Неаполитанците пречупиха съпротивата на противника си с 4 гола за по-малко от четвърт час след почивката.

Мачът започна ужасяващо за Наполи, който получи гол още в 9-ата минута. Милан Джурич се извиси над всички и засече с глава центриране в наказателното поле, насочвайки топката в мрежата.

В 55-ата минута Франк Ангиса намери Виктор Осимен в наказателното поле. Нападателят се измъкна от защитата на Монца и отбеляза за 1:1.

Секунди по-късно Матео Политано направи пълния обрат в резултата, а до 62-рата минута паднаха още два гола. В 61-вата Пьотр Желински направи резултата 1:3 с удар извън наказателното поле.

Монца отвърна и намали до 2:3 чрез Колпани. В 68-ата минута обаче Наполи си възвърна преднината от два гола. Распадори се ориентира бързо в наказателното поле на Монца и прати топката в мрежата.