Наполи с резервите срещу Лацио

Наполи с резервите срещу Лацио

Двата тима играят осминафинал за Купата на Италия

Старши треньорът на Наполи Антонио Конте планира да даде почивка на част от звездите си в предстоящия осминафинал за Купата на Италия с Лацио. Двата тима се изправят един срещу друг в четвъртък.

"Тази година в някои отношения е наказание за много играчи, защото имаме само първенството и Купата на Италия. Изиграхме два мача - при откриването на сезона с Модена и след това с Палермо, като имаше възможност да дадем възможност на футболисти, които имаха по-малко игрово време дотогава, а утре ще имаме още един шанс да тестваме малко развитието на всички", коментира Конте.

Той не пренебрегва мача с Лацио, но е готов да награди играчи, които са допринесли за успешен сезон досега, дори и да не са получили много време на терена.

"Винаги гледаме мач по мач, така че най-важен е този в четвъртък. Ще направя избор, защото има много играчи в отбора. Направихме добър старт, но това не се дължи само на 12-13 състезатели. Заслугата трябва да бъде споделена с целия отбор", добави Антонио Конте.

Той отговори на президента на Интер Джузепе Марота, който заяви, че Наполи е фаворит за спечелване на лигата. 

"Марота може да каже каквото си иска, но мисля, че в края на годината, ако Интер не спечели Скудетото, той няма да бъде много щастлив и няма да смята сезона за добър. Те се фокусират много върху нас и може би не виждат кой наистина може да бъде този, който ги притеснява", коментира старши треньорът на Наполи.

Букмейкърът Palms Bet смята Лацио за изявен фаворит. Вероятността за победа на "орлите" е 54,2 процента. Шансовете за равенство са 32,9%, а за победа на Наполи 24%.

Ференцварош загря за Лудогорец с успех във важно дерби

Ференцварош показа добра форма в първенството на Унгария, записвайки убедителна победа с 3:1 като гост в дербито с МТК Будапеща

УЕФА отхвърли жалбата на Бенфика преди реванша с Реал Мадрид

Втори удар по “орлите” за предстоящия мач от Шампионска лига

Дибала вече преговаря с Бока Хуниорс

Бъдещето на голямата звезда на Рома - Пауло Дибала, е обвито в несигурност, а според последните информации от трансферния експерт Матео Морето, аржентинецът може сензационно да се завърне в родината си

Милан обяви колко тежко е състоянието на Рубен Лофтъс-Чийк

От Милан излязоха с изявление, в което потвърдиха, че халфът на тима Рубен Лофтъс-Чийк тази сутрин е преминал успешна операция заради фрактура на челюстта

Фиорентина с ценна победа срещу Росен Божинов и Пиза

Българинът отправи единствения точен удар в мача за гостите

Треньорската рокада в Торино е факт

“Биковете” все още не се нагърбват с дългосрочен мениджър