Наполи страда тежко на "Диего Марадона"(ВИДЕО)

Аталанта не прости на шампиона

Аталанта се разправи безапелационно срещу действащия все още шампион на Серия А Наполи след успех с 3:0 като гост в среща от 30 кръг.

Гостите от Бергамо бяха безупречни в офанзивен план, за да спрат серията си от 4 срещи без победа.

Триумфът на "Диего Армандо Марадона" върна тима на Джан Пиеро Гасперини в битката за топ 4 на 4 точки зад Болоня, но бившият отбор на Валентин Антов е с мач по-малко.

Домакините бяха без голямата си звезда Хвича Кварацхелия, лекуващ мускулна контузия след класирането на Грузия за Евро 2024.

Алексей Миранчук откри за Аталанта в 26-ата минута, след като се оказа на точното място и само на метър пред голлинията, откъдето довкара опит за удар на Марио Пашалич.

В самия край на полувремето италианският национал Джанлука Скамака удвои след коварен удар извън наказателоното поле.

На свой ред Наполи опита всичко, за да избегне първо поражение у дома след 7 срещи, но гол така и не влизаше.

За да се стигне до 87-ата минута, когато Теун Копмейнерс получи в наказателното поле, след което стреля с левия крак в далечния ъгъл и за трети път смълча трибуните в Неапол.