Наставникът на Астън Вила: Третият гол на ПСЖ не променя задачата ни на реванша

Наставникът на Астън Вила: Третият гол на ПСЖ не променя задачата ни на реванша
Източник: БГНЕС

Унай Емери заяви, че перспективите на тима му остават същите и поражението не е "най-лошият" резултат

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери заяви, че късният гол на Пари Сен Жермен при поражението с 1:3 в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига не влияе на шансовете на неговия отбор да продължи напред. Той счита, че перспективите на тима му остават същите и поражението не е "най-лошият" резултат.

"Този гол не променя много. При 1:2 бяхме наясно, че в следващия мач ще играем за победа, при 1:3 е същото", коментира той.

"Трябва да спечелим следващия мач, не само с един гол, с два. Много се гордея с играчите, как се развиваме и как се справяме с нарастващите изисквания, играейки срещу Пари Сен жермен. Представихме се фантастично и бяхме близо до постигането на добър резултат. В крайна сметка с този гол е горе-долу същото", добави Емери.

Асрън Вила ще трябва да направи най-запомнящата се вечер, откакто спечели европейската купа през 1982 година, ако иска да продължи първото си участие в Шампионската лига.

"Вярвам, че "Вила Парк" е нашият дом, надявам се да сме по-силни, да печелим единоборствата по-добре от днес и да имаме повече моменти. Те все още са фаворит и показаха качествата си. Резултатът не е най-добрият или най-лошият. Има още 90 минути в реванша и сме готови, в случай че се наложи да играем продължения", каза треньорът.

"Знаем, че това е отбор, който е създаден да печели на много високо ниво. Много сме щастливи да се конкурираме на това ниво, изправяйки се срещу такива отбори като колектив, но не бяхме най-добрата версия на нашия отбор. Колективно и индивидуално ще се погрижа да сме по-добри следващата седмица. Ние сме тук, за да се борим и това не се променя", завърши Емери.

Украйна надви Полша в контрола (ВИДЕО)

Новият селекционер на украинския национален отбор по футбол Андреа Малдера започна престоя си на поста с категорична победа над Полша с 2:0 в контролна среща, играна във Вроцлав

Ясни са плейофите за влизане в Ла Лига

Последният 42-ри кръг в испанската Ла Лига 2 предложи огромно напрежение

Румениге: Байерн Мюнхен трябва да последва примера на ПСЖ

Вече двукратният победител в Шампионската лига Пари Сен Жермен може да бъде модел за подражание за Байерн (Мюнхен), смята легендата на германския футбол, а също така бивш изпълнителен директор и президент на баварския клуб Карл-Хайнц Румениге

Чехия победи Косово преди заминаването за Световното, но даде жертва (ВИДЕО)

Отборът на Чехия се наложи с 2:1 над Косово в последната си контролна среща преди заминаването за Световното първенство, а след нея селекционерът Мирослав Коубек трябва да обяви окончателния състав от 26 футболисти, като трима трябва да отпаднат

Чуамени съжалява за конфликта с Феде Валверде

Френският национал Орелиен Чуамени съжалява за "пропорциите", до които достигна неговото сбиване на тренировка със съотборника му в Реал Мадрид Федерико Валверде

ОФИЦИАЛНО: Ливърпул обяви раздялата си с Ибрахима Конате

Ливърпул официално обяви раздялата си с централния защитник Ибрахима Конате