Нелепа загуба, ЦСКА 1948 изпусна ФКСБ (ВИДЕО)

"Червените" бяха близо до продълженията, но два гола в края ги лишиха от шанс

ЦСКА 1948 приключи авантюрата си в тазгодишните квалификации за Лигата на конференциите. "Червените" играха смело в Румъния, но загубиха с 2:3 от ФКСБ и с общ резултат 2:4 отпадат от надпреварата.

В началните минути на срещата ФКСБ бе по-активният тим. В 8-ата минута Адриан Шут прати топката във вратата на ЦСКА 1948, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 11-ата минута Микулеску стреля с глава, а Наумов успя с върха на ръкавиците да отклони топката в напречната греда. В 25-ата минута Коман бе на добра позиция, но стреля над вратата.

В 27-ата минута ФКСБ материализира по-добрата си игра. Андреа Компаньо се справи с двама играчи на ЦСКА 1948 и подаде към Коман, който пусна пас към Дамян Джокович, а той прати топката във вратата на Наумов.

Второто полувреме започна по-добре за ЦСКА 1948. В 49-ата минута Георги Русев центрира в наказателното поле, където Педриньо не остави шанс на Търновану, за 1:1.

В 68-ата минута ЦСКА 1948 поведе на ФКСБ. След центриране на Талис Реян Даскалов стреля с глава, топката се отби в страничния стълб и влетя във вратата.

В 82-ата минута след мълниеносна контраатака Джокович получи в наказателното поле от Балуца и технично матира Наумов. Секунди след това Елитон върна към Бирсент Карагарен, който обаче стреля на сантиметри покрай вратата.

В добавеното време на срещата Наумов се отличи с добро спасяване с крак, но отбитата топка стигна до Реян Даскалов, а той сгреши и тя стигна до Октавиан Попеску, който се разписа за 3:2.

Стартови състави:

ФКСБ: 32. Щефан Търновану, 2. Валентин Крецу, 5. Джойским Дава, 6. Денис Харуц, 33. Ристо Радунович, 88. Дамян Джокович, 8. Адриан Шут, 27. Дариус Олару -к, 11. Давид Микулеску, 9. Андреа Компаньо, 7- Флоринел Коман

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 24. Ерденис Гурища, 87. Симеон Петров, 5. Елитон -к, 31. Том Рапнуи,  22. Реян Даскалов, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 13. Стоян Стоичков, 8. Педриньо, 9. Видар Йорн Кяртансон

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)