Неповторимо: Ливърпул би Фулъм в мач със 7 гола и 2 обрата (ВИДЕО)

Две късни попадения за минута хвърлиха „Анфийлд“ в делириум, Трент герой

Фулъм бе на минути от това да поднесе изненадата на XIV кръг в английската Висша лига и да нанесе първа домакинска загуба на Ливърпул за първенство от над година насам, но „Анфийлд“ отново ликува след спиращо дъха 4:3.

Мърсисайдци повеждаха на 2 пъти, след изключително красиви попадения, но 10 минути преди края изоставаха с 2:3. С два гола за 60 секунди, в 87-ата и в 88-ата обаче, те взеха пълния комплект от точки.

Големият герой за „червените“ в неделя бе Трент-Александър Арнолд. Той вкара първия и последен в срещата като още в 20-ата минута изправи публиката на крака. След майсторски свободен удар английския национал прати топката първо в горната греда, а после тя рикошира в гърба на вратаря, за да спре в мрежата – 1:0.

Само 4 минути по-късно обаче юношата на домакините Хари Уилсън изравни, разписвайки се за Фулъм.

В 38-ата минута Алексис Мак Алистър вкара един от претендентите за гол на сезона с топовен шут от дистанция, но в добавеното време на първата част Кени Тете изравни – 2:2.

Последва още едно попадение на лондончани, което обаче бе отменено заради засада, а през второто полувреме Ливърпул имаше контрол върху събитията на терена, но Дарвин Нунес, Луис Диас и търсещият своя гол №200 египтянин Мохамед Салах направиха фрапантни пропуски като първият удари и една греда.

Така се стигна до 80-ата минута, в която Боби Рийд вкара с глава, за да поведат „котиджърс“ за първи път в срещата с 3:2.

Радостта им обаче бе кратка, защото в 87-ата минута резервата Уатаро Ендо изравни с мощен изстрел след пас на Салах, а в 88-ата вторият обрат в срещата стана факт.

Тогава Александър-Арнолд бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката през купа от играчи в мрежата на Фулъм, за да спечели Ливърпул драматично с 4:3.

След успеха мърсисайдци вече са втори в класирането с 31 точки, на 2 от лидера Арсенал, докато Фулъм остана с 15 в своя актив.

В друг мач от кръга, игран по същото време, Оли Уоткинс се разписа в добавеното време и Астън Вила стигна до равенство 2:2 срещу Борнемут, с което бирмингамци запазват 4-ото място с 29 точки.

Толкова има и шампионът Манчестър Сити, който е домакин на Тотнъм в последния мач от програмата на XIV кръг, докато в друга среща от нея Уест Хем и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1.