Неудържим Мбапе прати ПСЖ на четвъртфинал (ВИДЕО)

Френският национал с 2 гола за 2:1 над Реал Сосиедад

ПСЖ се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига, след като спечели и реванша с Реал Сосиедад.

Френският тим се наложи с 2:1 като гост след 2 попадения на звездата си Килиан Мбапе, който бе с капитанската лента в Испания, за да продължи напред с общ резултат 3:1.

Нападателят, чийто договор с клуба изтича в края на сезона и той ще напусне като свободен агент, откри резултата още в 15-ата минута.

Тогава Усман Дембеле изведе Мбапе със страхотен пас, а суперзвездата финтира съперник и прати топката с толкова сила в далечния ъгъл, че успя буквално да скъса част от мрежата.

В 29-ата минута Мбапе беше близо до ново попадение, но Алекс Ремиро успя да спаси с крак.

Малко преди почивката Такефуса Кубо от домакините прати топката покрай гредата и така ПСЖ се оттегли с гол аванс.

Второто полувреме започна така, както и първото – с точен изстрел на Мбапе.

Той навлезе с топка в крака в наказателното поле и с шут в близкия ъгъл матира вратаря за втори път, за да направи резултата 2:0.

Гол в 63-ата минута на домакините бе отменен заради засада, а в 70-ата вратарят на гостите Донарума блесна със спасяване.

Италианският страж се намеси решително на 2 пъти и в 89-ата минута, ала при третия опит нямаше шанс и капитанът Микел Мерино оформи крайното 2:1.

РЕАЛ СОСИЕДАД – ПСЖ 1:2 (общ рез. 1:3)
0:1 Мбапе (15)
0:2 Мбапе (56)
1:2 Мерино (89)

Стартови състави:

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 25. Хави Галан, 24. Робин Льо Норман, 5. Игор Зубелдия, 18. Хамари Траоре, 8. Микел Мерино, 4. Мартин Зубименди, 23. Брийс Мендес, 11. Шералдо Бекер, 14. Такефуса Кубо, 10. Микел Оярсабал;

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 25. Нуно Мендеш, 21. Люка Ернандес, 35. Лукас Бералдо, 2. Ашраф Хакими, 8. Фабиан Руис, 17. Витиня, 33. Уорън Заир-Емери, 29. Брадли Баркола, 10. Осман Дембеле, 7. Килиан Мбапе.

Челси бе на крачка от сензационен обрат срещу Вила, но се докопа само до реми (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха 2:2

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Евертън записа трети пореден успех във Висшата лига (ВИДЕО)