Невиждано: Преиграват мач заради съдийска грешка

Невиждано: Преиграват мач заради съдийска грешка

В Белгия взеха историческо за футбола решение

"Дисциплинарният съвет за професионален футбол реши, че мачът Андерлехт - Генк от края на миналата година трябва да се играе отново.“

Това съобщиха официално от футболния Генк, след като местната централа взе невиждано до момента решение да се преиграе мач заради съдийска грешка.

Причина за историческия прецедент е, че арбитърът на мача отмени гол от дузпа на Гент, след като прегледа ситуацията с ВАР и прецени, че има навлизане на футболист в наказателното поле преди наказателния удар.

В този случай обаче дузпата трябва да бъде повторена, което не се случи и в крайна сметка Адерлехт спечели с 2:1.

„Първоначално Дисциплинарният съвет се обяви за компетентен да се произнесе по този случай. Това отмени по-ранното решение на Професионалния съдийски отдел да не преиграе мача. След това Съветът последва аргумента на Генк, че ръководството на мача неправилно е приложило правилата във фазата на наказанието“, посочват от клуба.

Таре обясни какво се е случило с трансфера на Матета

Спортният директор на Милан Игли Таре обясни гледната точка на клуба относно пропадналия трансфер на нападателя на Кристъл Палас Жан-Филип Матета

Асоциацията на професионалните футболисти в Англия с историческа инициатива

Асоциацията на професионалните футболисти в Англия (PFA) въвежда протокол, целящ да предпази състезателите от хронична травматична енцефалопатия (ХТЕ)

Лапорта: Играчите на Реал симулират по навик

Президентът на Барселона Жоан Лапорта отправи остри думи към големия съперник Реал Мадрид

НА ЖИВО: Арсенал - Челси 0:0

Следете мача на живо с нас тук

В Турция: Гьозтепе на Станимир Стоилов договори Филип Кръстев

Мъри познава отлично качествата на българския национал

Ханзи Флик: Много обичам Барселона

„За мен този клуб е най-големият в света“, заяви треньорът