Нидерландия показа две лица на Куман (ВИДЕО)

"Лалетата" се мъчат 45 минути срещу Шотландия, после громят

Нидерландия показа две коренно различни лица на своя селекционер Роналд Куман в приятелския мач с Шотландия. "Лалетата" разгромиха един от участниците на Евро 2024 с 4:0, но двубоят на "Кройф Арина" далеч не бе толкова лесен.

През първата част "оранжевите" изпитваха сериозни трудности, а гостите от Острова бяха тези, създаващи положения пред една от двете врати. Пропуск обаче направи Райън Кристи след удар с глава. Последваха още положения пред стража Марк Флекен, а тимът на Куман видимо изпитваше затруднения.

И все пак класата си каза думата, след като с първия точен удар Нидерландия поведе. Пет минути преди почивката офанзивният футболист на Милан Тижани Райндерс си отвори пространство, за да стреля извън наказателното поле, а топкота влетя в горния десен ъгъл на шотландците.

Второто полувреме отново бе съпътствано с положения пред вратата на домакините, но ударите на Скот Мактоминей на два пъти не успя да се разпише. Двубоят вървеше равностойно до средата на втората част, когато "лалетата" показаха и другото си лице.

В 72-ата минута Коди Гакпо достави мек пас в наказателното поле, където Жоржиньо Вайналдум с глава прониза Ангъс Гън. Шест минути преди края резервата Ваут Вегхорст с глава направи разликата чувствителна, а 120 секунди по-късно Донийл Мален довърши съперника, след като се озова очи в очи с вратаря на островитяните.

Лутън остава под чертата след хикс с Евертън (ВИДЕО)