Нов шамар за Байерн, падна и от Бохум след обрат (ВИДЕО)

Баварците загубиха с 2:3 с човек по-малко, Тухел на дузпата

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) инкасира трета поредна загуба във всички турнири.

Този път баварците паднаха с 2:3 като гости на Бохум в мач от XXII кръг на Бундеслигата, който бе прекъсван на 2 пъти заради протести на феновете, а гостите завършиха с човек по-малко заради втори жълт и съответно червен картон на Дайот Упамекано.

Възпитаниците на Томас Тухел, чийто стол се разклати още по-сериозно след поредния разочароващ резултат, поведоха с гол на Джамал Мусиала в 14-ата минута. Бохум обаче направи пълен обрат с 2 попадения за 6 минути преди паузата, а след нея вкара и от дузпа, заради която Упамекано бе изгонен.

Байерн успя само да върне едно попадение, чрез лятната си покупка Хари Кейн в 87-ата минута, но за повече нямаше сили и така остана с 50 точки, на цели 8 от лидера Байер (Леверкузен).

Бохум вече има 25 пункта и е на 11-а позиция.

Байерн, шампион на Бундеслигата за последните 11 сезона, отстъпи с 0:3 пред Байер Леверкузен миналия уикенд и след това беше победен с 1:0 от Лацио в първия си мач от осминафиналите на Шампионската лига, когато отново Упамекано беше изгонен.

Днешният двубой започна с пропуск на Кейн, а малко след това – с гол на Мусиала. Германският национал се разписа в 14-ата минут, а в средата на първото полувреме феновете започнаха да хвърлят тенис топки по терена в знак на протест срещу плановете на Лигата за външен инвеститор в Бундеслигата.

Шампионите изглежда загубиха фокус по време на 14-минутното забавяне. Скоро след това Бохум, който загуби само веднъж у дома през целия сезон, изравни, след като японецът Такума Асано завърши бърза контраатака с първия си гол след завръщането си от Купата на Азия.

За Байерн стана още по-лошо под проливния дъжд само шест минути по-късно, когато Кевин Шлотербек направи 2:1.

Още топки за тенис полетяха към терена през второто полувреме, което доведе до ново забавяне, преди Упамекано да получи втори жълт картон за удар с лакът срещу съперник в наказателното поле, позволявайки на Кевин Шьогер направи 3:1 от отсъдената дузпа.

Хари Кейн все пак се разписа за 3:2 в 87-ата минута с 25-ия си гол в Бундеслигата този сезон, но баварците не успяха да направят нищо повече до края и загубиха мача.