Нюкасъл изхвърли Манчестър Сити от Купата на лигата (ВИДЕО)

След минимален успех на „Сейнт Джеймсис Парк“

Нюкасъл отстрани Манчестър Сити от турнира за Купата на лигата.

„Свраките“ победиха английските шампиони с 1:0 у дома с гол на Александър Исак след почивката и така се класираха за осминафиналите вместо „гражданите“.

Двамата треньори направиха куп промени в стартовите си състави като този на домакините Еди Хау извърши 10 рокади, докато колегата му Хосеп Гуардиола – 8.

Въпреки сериозните ротации обаче срещата предложи много емоции, напрежение, пропуски и неочакван победител.

Гостите започнаха по-концентрирано срещата и като цяло имаха превес преди почивката, ала след нея Нюкасъл заигра много силно и заслужено се поздрави с успеха.

Сериозен принос за него има и вратарят на домакините Ник Поуп, който в 18-ата минута спаси с крак опасен изстрел на Хулиан Алварес.

В 30-ата минута пък Йошко Гвардиол се извиси над всички в пеналта и засече с глава центриране от корнер, ала топката профуча покрай гредата.

Нюкасъл можеше да поведе 10 минути по-късно, когато Александър Исак изведе Джейкъб Мърфи, но Щефан Ортега съумя да спаси.

Така почивката дойде при нулево реми, а след нея домакините започнаха вихрено. Тино Ливраменто обаче не можа да се възползва от страхотна възможност и пропусна.

Нюкасъл нанесе своя решителен удар в 53-ата минута, когато игралият силно Жоелинтон пусна успоредно на голлинията подаване, а Исак засече и хвърли в екстаз „Сейнт Джеймсис Парк“.

След това Гуардиола се опита да промени ситуацията, пускайки на терена Жереми Доку и Фил Фоудън, а в 85-ата минута първият стреля покрай вратата.

В последната 90-а на редовното време пък младокът на гостите Рико Люис прати топката на сантиметри от гредата и така Манчестър Сити напусна турнира още във фазата на 1/16-финалите.

НЮКАСЪЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0
1:0 Александър Исак (53)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НЮКАСЪЛ: 22. Поуп, 13. Таргет, 67. Майли, 20. Люис Хал, 21. Ливраменто, 3. Дъмет, 7. Жоелинтон, 6. Джамал Ласелс (к), 8. Тонали, 23. Джейкъб Мърфи, 14. Александър Исак;

Треньор: Еди Хау;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 18. Ортега, 25. Аканджи, 6. Аке, 24. Гвардиол, 52. Оскар Боб, 21. Серхио Гомес, 8. Ковачич, 4. Калвин Филипс, 82. Рико Люис, 10. Джак Грийлиш, 19. Алварес;

Треньор: Хосеп Гуардиола.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)