Нюкасъл посрами Челси и разби "сините" на "Сейнт Джеймсис Парк"(ВИДЕО)

Нюкасъл посрами Челси и разби "сините" на "Сейнт Джеймсис Парк"(ВИДЕО)

"Свраките" спечелиха с 4:1 на свой терен

Нюкасъл се наложи над Челси с 4:1 на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от 13-ия кръг във Висшата лига. Александър Исак даде аванс на домакините, а до края на първото полувреме Рахийм Стърлинг изравни. През второто полувреме Нюкасъл реши всичко след головете на Джамал Ласелс, Жоелинтон и Антъни Гордън.

Двубоят започна с натиск от страна на Нюкасъл. В 13-ата минута Люис Майли получи топката на границата на наказателното поле, залъга, че ще центрира и майсторски изведе Александър Исак, който остави Роберт Санчес безпомощен.

В 23-ата минута Рахийм Стърлинг възстанови равенството, след като вкара директно от пряк свободен удар, след като завъртя красиво топката над стената.

Нюкасъл продължи да бъде по-активният тим на старта на второто полувреме. В 60-ата минута Антъни Гордън центрира от дълбочина към втората греда, където Джамал Ласелс се измъкна от персоналния си пазач и с глава прати топката в мрежата.

По-малко от 60 секунди по-късно Тиаго Силва направи груба грешка, след като се бе оказал поледен в отбраната. Жоелинтон открадна топката и разстреля Санчес, за да вкара трети гол за своя тим.

Антъни Гордън отне топката на Рийс Джеймс в 73-ата минута, а капитанът го спъна, предотвратявайки контраатака, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон. Така Челси трябваше да доиграе срещата с човек по-малко на терена.

Мигел Алмирон изведе Антъни Гордън в 83-ата минута, крилото финтира Беноа Бадиашил и с удар в долния ляв ъгъл реализира за 4:1.

След този успех Нюкасъл е вече на 6-о място във временното класиране във Висшата лига с актив от 23 точки, докато Челси е на 10-а позиция с 16 пункта.

Луис Енрике: Готови сме за още трофеи

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике обяви в събота, че отборът му "се чувства добре", а играчите са "готови" в края на сезона отново да печелят трофеи, предаде АФП.

Парма си тръгна с трите точки от визитата на Удинезе

“Златна резерва” донесе успеха с 1:0

Без промени в Байерн дори да спечелят предсрочно титлата утре

Венсан Компани заяви, че ще продължи работата си както обикновено и според предварителния план, дори ако Байерн (Мюнхен) спечели титлата на Германия утре.

Емануел Пти с остра критика към Мбапе

Емануел Пти отправи остри критики към Килиан Мбапе, обвинявайки го, че е внесъл „егоизъм в съблекалнята на Реал Мадрид“ след отпадането на тима от Шампионската лига.

Нулев интерес към Винисиус

Агентите му го предлагали на клубове в Европа, но никой не го иска

Кръгът в Англия стартира с нулево равенство

Между Брентфорд и Фулъм