Нюкасъл пречупи Тотнъм и му нанесе първа загуба за сезона (ВИДЕО)

Нюкасъл пречупи Тотнъм и му нанесе първа загуба за сезона (ВИДЕО)

"Свраките" с 2:1 на "Сейнт Джеймсис Парк"

Нюкасъл се наложи с 2:1 над Тотнъм на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от третия кръг на Висшата лига, нанасяйки първа загуба на „шпорите“ през сезона. „Свраките“ събраха 7 точки на четвъртото място във временното класиране, докато лондончани са десети с 4.

Домакините бяха много близо до гол още в 12-ата минута, след като Александър Исак нанесе свиреп изстрел от границата на наказателното поле, който обаче срещна напречната греда на вратата, пазена от Гилелмо Викарио.

В 13-ата минута Кристиан Ромеро засече центриране и насочи с глава към десния ъгъл, като след неубедителни действия на Ник Поуп прати топката в мрежата, но се оказа, че аржентинският защитник е бил в засада и попадението не бе признато.В 37-ата минута Нюкасъл излезе напред в резултата. Лойд Кели навлезе в наказателното поле и пусна тънко подаване към Харви Барнс, който с елегантен удар към левия ъгъл успя да прати топката в мрежата на Викарио за 1:0.

В 52-рата минута Уилсон Одобер можеше да изравни, след като получи перфектен пас, но от много близка дистанция не успя да намери очертанията на вратата. Тотнъм все пак стигна до изравнително попадение четири минути след това, когато Дан Бърн си вкара автогол.

В 78-ата минута Нюкасъл стигна до победно попадение. Джейкъб Мърфи пусна перфектно извеждащо подаване за Александър Исак, който се озова очи в очи с Викарио и го преодоля с удар в долния десен ъгъл, оформяйки крайното 2:1.

 

Дембеле: Упоритата работа се отплаща

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”

Айтана Бонмати грабна приза при дамите

Луис Енрике спечели наградата “The Best” за 2025 година

Испанският специалист бе определен за най-добър треньор

Ювентус вече си набеляза цел за лятото

Австрийски национал от РБ Лайпциг е в радара на “бианконерите”