Нюкасъл успя да надделее над "червените дяволи" у дома (ВИДЕО)

"Свраките" стигнаха до успех с 1:0

Нюкасъл направи изключително силен мач и победи Манчестър Юнайтед с 1:0, но успехът можеше да бъде и много по-сериозен, тъй като "свраките" пропуснаха един куп голови положения. През първата част домакините нанесоха общо 12 удара към вратата, но попадението падна през втората част, когато точен бе Антони Гордън в 56-ата минута. Това се оказа и трета поредна победа на Нюкасъл срещу Манчестър Юнайтед.

Гостите все пак можеха да стигнат до равенството. В 89-ата минута Антъни вкара топката в мрежата, но се оказа, че Хари Магуайър се е позиционирал на пътя на топката в засада и голът не бе зачетен.

През първото полувреме Нюкасъл създаде един куп голови положения пред вратата на Манчестър Юнайтед, но не успя да отбележи гол. „Свраките“ атакуваха непрестанно гостуващия тим и създаваха положение сред положение пред вратата на Онана.

За първото полувреме „черно-белите“ отправиха общо 12 удара, но само два бяха в очертанията.

Първото по-интересно положение обаче бе за гостите. Алехандро Гарначо получи пас в наказателното поле и стреля, но стражът на Нюкасъл спаси.

В 17-ата минута Мигел Анхел Алмирон стреля опасно, но Онана направи първото си много добро спасяване.

Само след 3 минути Александър Исак стреля, но шутът му бе блокиран.

В 39-ата минута Кийрън Трипиър стреля мощно, но топката се спря в гредата.

Второто полувреме започна така, както и първото – с по-добра и по-разнообразна игра за Нюкасъл, който се превърна в гол.

Попадението падна в 56-ата минута, когато Кийрън Трипиър подаде пас към Антъни Гордън, който реализира за 1:0.

Нюкасъл продължи да атакува и пропусна още няколко голови положения.

В 78-ата минута домакините направиха поредната добра атака, при която Люис Майли стреля мощно от няколко метра, топката се удари в тялото на Уан-Бисака и топката излезе в корнер. Домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

В 83-ата минута гостите от Манчестър можеха да изравнят. В ситуацията контузия получи Ник Поуп, който се наложи на напусне терена под аплодисментите на публиката. Той бе заменен от Мартин Добравка.

В 89-ата минута Манчестър Юнайтед вкара топката в мрежата на домакините. Люк Шоу центрира в наказателното поле, топката бе избита и стигна до Антъни, който стреля мощно и вкара топката в мрежата на домакините. Оказа се обаче, че Хари Магуаър, покрай когото мина топката, е в положение на засада и голът не бе зачетен.

Реферът даде 9-минутно продължение на срещата на „Сент Джеймсис Парк“.

В заключителните минути гостите натиснаха своя съперник с желание да изравнят резултата.