Нюкасъл взе трите точки от "Вълците" и продължи битката за топ 4 (ВИДЕО)

Нюкасъл взе трите точки от "Вълците" и продължи битката за топ 4 (ВИДЕО)

"Свраките" най-накрая победиха след кошмарна серия от два месеца

Нюкасъл Юнайтед се наложи над Уулвърхемптън с 2:1 на „Сейнт Джеймс Парк“ в мач от 27-ия кръг във Висшата лига. Александър Исак даде аванс на „свраките“ още през първото полувреме. „Вълците“ достигнаха до равенство след попадение на Хий-Чан Хван, но девет минути по-късно Мигел Алмирон донесе успеха за Нюкасъл в двубоя.

Двубоят започна с натиск от страна на „вълците“. В 22-ата минута Раул Хименес се свлече в наказателното поле на Нюкасъл и имаше претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени Анди Мадли. След центриране от статично положение от страна на Киърън Трипиър в наказателното поле на Уулвс, Александър Исак засече топката във вратата, пазена от Жозе Са, за да може Нюкасъл да излезе напред в резултата. След нова изсипана топка в наказателното поле на Уулвс в 36-ата минута, Бруно Гимараеш засече с глава от близко разстояние, но топката прелетя над напречната греда.

Четири минути по-късно Даниел Поденс бе намерен от свой съотборник, а португалецът овладя и шутира, но топката рикошира в левия страничен стълб. Второто полувреме започна с натиск от страна на „вълците“. В 58-ата минута Педро Нето шутира директно от пряк свободен удар, но Ник Поуп се разтегна и направи впечатляващо спасяване.

Жоао Моутиньо се възползва от рикошет в наказателното поле на Нюкасъл и шутира, но отново Поуп бе последната пречка пред изравнителното попадение за Уулвс в 65-ата минута. След ново разбъркване близо до вратата, пазена от Ник Поуп, Хий-Чан Хван се оказа най-съобразителен и прати топката във вратата, за да възстанови равенството в двубоя в 69-ата минута.

Радостта на „вълците“ на траеше дълго, тъй като десет минути по-късно Джо Уилък комбинира с Мигел Алмирон, който изпревари бранителите на Уулвс, достигайки до топката. С удар в горния ляв ъгъл парагваецът отново даде аванс на „свраките“.

След този успех „свраките“ се изкачват до 5-о място във временното класиране във Висшата лига с актив от 44 точки, докато Уулвс е на 13-а позиция с 27 пункта в актива си. 

Гасперини: Не искаме да сме просто в топ 4

Старши треньорът на Рома Джан Пиеро Гасперини смята, че победата с 1:0 над Комо е била „най-доброто домакинско представяне на Рома за сезона“ и уверява, че отборът не би се задоволил с четвъртото място в класирането на Серия А и се надява да продължи в същия дух

Реал Мадрид с нов залп срещу реферите

Телевизията на Реал Мадрид (RMTV) предприе безпрецедентна атака срещу съдийството, излъчвайки унищожително видео по адрес на рефера Пабло Гонсалес Фуертес

Порто отново е на върха в класирането

Лидерът в португарското първенство Порто възстанови преднината си от пет точки на върха, след като се наложи с 3:1 над Ещрела Амадора

Нападател на Милан ляга под ножа?

Сантиаго Хименес все още не е по-близо до завръщането си в Милан шест седмици след контузия на глезена и има информации, че може да се нуждае от операция

Исека си намери отбор

Бившият нападател на ЦСКА – Аарон Исека, отново има отбор

Тиаго Силва иска отново да играе в Европа

41-годишният бразилски защитник на Флуминензе Тиаго Силва може да се завърне в Европа, съобщава журналистът Фабрицио Романо в социалните мрежи

Аморим: Трябва да сме по-ефективни

Рубен Аморим коментира равенството 4:4 на водения от него Манчестър Юнайтед в срещата от 16-ия кръг на английската Премиър лийг

Белингам подкрепи Родриго

След победния гол на бразилеца за Реал (Мадрид) срещу Алавес

Барселона гледа защитник на Борусия (Дортмунд)

Бранителят е дал съгласие да премине на "Камп Ноу" през лятото