3. ОБЗОР: Аякс оцеля в драма с продължения в Норвегия (ВИДЕО)

ОБЗОР: Аякс оцеля в драма с продължения в Норвегия (ВИДЕО)

Вижте вкой продължават в Лигата на конференциите - резултати и голмайстори

Щурм Грац, Молде, Олимпиакос, СЖ Роял Унион, Сервет, Динамо Загреб и Аякс продължават към осминафиналите на турнира Лига на конференциите.

Европейското величие Аякс победи норвежкия Будьо/Глимт с 2:1 в продълженията и с общ резултат 4:3 продължава напред в елиминациите на Лига на конференциите.

Норвежците, които водеха с 2:0 в Амстердам преди да бъдат изравнени в края на първия мач, започнаха много по-силно и днес, контролирайки  близо 75% от топката в първите 15 минути. Аякс трябваше да благодари на вратаря Диант Рамай, че запази мача без голове през голяма част от първото полувреме. И противно на логиката, 10 минути преди края на първата част Стивън Бергхюис откри за аяксите.

Три минути след началото на втората част Йосип Шутало от Аякс беше отстранен с червен картон, а 65-ата към съблекалнята пое и Алберт Грьонбаек от Будьо. Въпреки това, те Патрик Берг изравни в 83-ата минута с ефектен гол от над 25 метра. Преди да изтекат редовните 90 минути норвежците можеха да стигнат до втори гол, но отново германецът Рамай спаси, този път тупалка на Нуно Зугели. В продълженията класата на Аякс си каза думата и Кенет Тейлър се разписа със силен изстрел в 114-ата минута.

Норвежкият Молде постигна най-сериозния си европейски успех, достигайки до осминафинал в европейски турнир. Синьо-белите постигнаха две победи над Легия (Варшава) - 3:2 в първата среща и 3:0 днес, така че напълно заслужено очакват да научат противника си.

Във Франкфурт гостите от Брюксел, които са фаворити и за титлата в Белгия, удържаха първоначалния щурм на Айнтрахт и нанесе своите удари през второто полувреме. Камерон Пуертас откри с удар от дясно в 47-ата минута, а 10 преди края на срещата Денис Екерт реално затвърди успеха. Домакините върнаха един гол чрез Ерик Жуниор Ебимбе, но този гол не им стигна за нищо, тъй като в първата среща в Белгия резултатът беше 2:2.
Айюб Ел Кааби, който вкара преди пет дни два гола във вратата на ПАОК (Солун) в гръцкото първенство, днес пак се разписа. Той вкара от дузпа при гостуването на Ференцварош (Будапеща) преди почивката за крайното 0:1 и така затвърди отличния старт на новия треньор на гърците Хосе Луис Мендилибар.

Динамо (Загреб) се справи с испанския Бетис и се класира за осминафинал с общ резултат 2:1. В първата среща хърватите спечелиха с 1:0, а днес стигнаха до напълно достатъчното им 1:1. Бетис поведе в 38-ата минута. Айтор Рубиал проби отляво на защитата на Динамо и от границата на наказателното поле прати топката пред вратата на хърватския тим. На първа греда бе Седрик Бакамбу, който срещна топката напълно подготвен и вкара с пета покрай безпомощния вратар Иван Невистич.

Динамо стигна до равенството и резултата, който ги изведе на осминафиналите в 59-ата минута. Арбър Ходжа подаде майсторски пас отляво, а Такуро Канеко вкара за 1:1 с фантастичен удар по земя от пет метра.