ОБЗОР: Байерн с нов спектакъл, вкара 6 на Вердер и Груев (ВИДЕО)

ОБЗОР: Байерн с нов спектакъл, вкара 6 на Вердер и Груев (ВИДЕО)

Българинът титуляр, Гнабри с хеттрик, а Мане с контузия

Байерн (Мюнхен) продължава наказателната си акция в Бундеслигата.

Този път шампионите разгромиха като домакини Вердер Бремен с 6:1 в мач от 14-ия кръг, за да дръпнат с 4 точки на върха в класирането.

Те вече имат 31, докато Вердер остана с 10 по-малко в своя актив. Титуляр за гостите бе българският национал Илия Груев, който бе заменен в 59-ата минута. Още в 20-ата пък лятното попълнение на домакините Садио Мане напусна контузен, след като малко преди това Ерик Чупо-Мотинг пропусна дузпа. Серж Гнабри обаче блесна с хеттрик, след като преди това Джамал Мусиала (6) откри резултата, а Антони Джунг (10) изравни. Леон Горецка (26) и резервата Матис Тел (84) също се разписаха за поредния изразителен успех на Байерн в германския елит.

Отборът отправи общо 20 удара към вратата, от които 10 точни, а накрая празнува със своите фенове.

Още при първата голова ситуация в мача, която бе в 6-та минута, баварците успяха да открият резултата. Садио Мане получи в наказателното поле на противника, но неговият удар бе блокиран от защитник, но топката попадна в Джамал Мусиала, който запази спокойствие и с прецизен удар завърши в десния ъгъл на Павленка. В 10-та минута Груев размени пасове с Вайзер и Грос, а топката достигна до Юнг, който с прекрасен удар от границата на наказателното поле успя да матира Мануел Нойер, за да изравни резултата.

В 16-та минута Байерн Мюнхен получи правото да изпълни дузпа, след като Серж Гнабри бе съборен в наказателното поле, а съдията след преглед с ВАР посочи бялата точка. Чупо-Мотинг се нагърби с изпълнението, но изстрелът бе слаб и Павленка отрази наказателния удар. Само шест минути по-късно Серж Гнабри се окоза на точното място в правилния момент. Германският играч овладя добре топката и с прецизен удар в дясната страна на вратата не остави шансове на Павленка, за да изведе Байерн Мюнхен отново напред в резултата - 2:1.

В 26-та минута Леон Горецка пое късо подаване от Кимих при включването си в наказателното поле, успя да избяга на пазача си и да завърши по страхотен начин във вратата на Вердер - 3:1. Серж Гнабри и Лирой Сане останаха двама на един с вратаря. Гнабри подаде на своя съотборник на празна врата, а бившият играч на Манчестър Сити не сбърка пред опразнената врата, за да направи резултата 4:1. При този резултат дойде и почивката. След нея Байерн вкара още 2 гола в рамките само на 2 минути. В 82-рата Гнабри оформи хеттрика си след страхотен индивидуален рейд, а в 84-ата Матис Тел с мощен шут оформи крайното 6:1.

В другите 2 мача, играни по същото време, Бохум и Щутгарт спечелиха домакинствата си, съответно над Борусия (Мьонхенгладбах) и Херта (Берлин).

Шерки: Мога да спечеля „Златната топка“ в Манчестър Сити

Раян Шерки заяви, че е избрал да подпише с Манчестър Сити, тъй като вярва, че може да спечели "Златната топка"

Уатару Ендо се обясни в любов на Ливърпул

Ливърпул е невероятен клуб със специални фенове, заяви халфът

Джеко се завръща в Серия А

Ръководството на Фиорентина е изпреварило конкуренцията на друг италиански тим - Болоня, за да постигне устна договорка с бившата звезда на Интер и Рома Един Джеко

Българка ръководи мача на откриването на Евро 2025 за девойки

Кристина Георгиева получи престижния наряд от УЕФА

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден