ОБЗОР: Борнемут и Брайтън с обрати за ФА Къп (ВИДЕО)

Шестодивизионен отбор продължава напред, вижте всички резултати и голмайстори

Елитният Борнемут стопи пасив от два гола през второто полувреме и победи с 3:2 Куинс Парк Рейнджърс като гост в мач от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА).

Куинс Парк Рейнджърс поведе с две попадения в края на първото полувреме, като първо Синклеър Армстронг разпечата вратата на Марк Трейвърс, след което Линдън Дайкс покачи на 2:0 в полза на втородивизионния тим.

Борнемут, 12-и във Висшата лига след 19 мача, обаче направи пълен обрат в рамките на 20 минути след почивката. Маркъс Таверниер отбеляза първото попадение в 49-та минута, а девет по-късно Кийфър Муур изравни резултата. Джъстин Клуиверт, който Борнемут привлече през лятото от Рома с трансфер за около 10 милиона евро, пък отбеляза победното попадение в 69-ата минута, възползвайки се от втора асистенция на Филип Билинг.

Драматична победа постигна и друг елитен тим - Брайтън, който допусна първия гол в Стоук. Ян Пол ван Хеке вкара в собствената си врата в 16-ата минута, но неговите съотборници Первис Еступинян и Люис Дънк се разписаха преди и след почивката за 2:1.

Стоук Сити изравни отново чрез Люис Бейкър от дузпа за игра с ръка на Дънк, но "грънчарите" нямаха сили за повече. Жоао Педро даде преднина на Брайтън в 71-та минута, а девет по-късно Ван Хеке се реабилитира за автогола с асистенция за втория гол на бразилския нападател.

В други мачове от третия кръг Блекбърн надви с 5:1 Кембридж Юнайтед, Хъл Сити и Бирмингам завършиха наравно 1:1, Плимут победи Сътън с 3:1, а Саутхемптън отнесе Уолсол с 4:0.

По-рано през деня шестодивизионният Мейдстоун победи с 1:0 вкъщи Стивънидж. Домакините от „Галахър Стейдиъм“ са 4-ти в една от двете втори дивизии на Националната лига, която е 6-ият ешелон на английския футбол. Гостите са седми в Лига 1, което е третото ниво на футбола в Англия. Попадението за Мейдстоун отбеляза английският полузащитник Сам Корн във втората минута от добавеното време на първата част след наказателен удар. Срещата се изигра на стадион „Галахър Стейдиъм“, който е с капацитет от 4200 места.

Отборът е играл между 1898 и 1988-а на родния си „Атлетик Граунд“, но след това съоръжението е продадено с цел развитие и „камъните“ се местят на „Уатлинг Стрийт“. Там съставът се подвизава до 1992 година и дели стадиона с полупрофесионалния Дарфорд. Впоследствие клубът прави опит да се върне в Мейдстоун, който е най-големият град в графство Кент. Закупен е парцел земя, източно от малкия град Холингбърн. Местният общински съвет обаче отхвърля плановете на клуба, защото локацията е защитена зона. На 14 юли 2012-а е открит стадион „Галахър Стейдиъм“ с контрола срещу тогавашния представител на Чемпиъншип Брайтън, завършила 0:5 за гостите.

Четвъртият кръг за Купата на Англия започва на 27 януари.

ПРОГРАМА ЗА ДНЕС, ОТ 19:30 ЧАСА:

Челси – Престън (ГЛЕДАЙТЕ И СЛЕДЕТЕ ТУК)

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)