ОБЗОР: Десет от Атлетико Мадрид не успяха да преборят Хетафе (ВИДЕО)

По същото време Севиля потегли с класика при новия треньор

Атлетико Мадрид получи ранен червен картон срещу Хетафе и това се оказа решаващо за крайното 3:3 между двата отбора в сблъсъка им от 18-ия кръг на Ла Лига.

Още в 38-та минута Стефан Савич получи втори си жълт картон в мача и това доведе до принудителна смяна за домакините, като Диего Симеоне извади Мемфис Депай, за да пусне в игра Сезар Азпиликуета.

Минута преди почивката Антоан Гризман все пак изведе "дюшекчиите" напред след асистенция на Рикелме. В 53-та минута Хетафе изравни чрез Борха Майорал, но в 63-та Мората отново изведе домакините напред.

Шест минути по-късно Гризман вкара втори гол в мача и изглеждаше, че Атлетико ще вземе трите точки.

Попадения на Родригез в 87-та и отново на Майорал в продължението обаче донесоха по точка на двата отбора.

По същото време Севиля победи с класическото 3:0 Гранада като гост. Това беше дебют за новия треньор на андалусийци Кике Флорес.

Още в 23-та минута Педроса даде аванс на гостите, а в 32-та Лукас Окамопос удвои преднината им.

Само четири минути след почивката Серхио Рамос вкара за крайното 3:0, което изкачи Севиля до 13-то място с 16 точки - на три над опасната зона, където пък остава Гранада на 19-та позиция.