ОБЗОР: Еспаньол се пропука в края с Валенсия и изпадна! (ВИДЕО)

"Прилепите" с безценна точка в битката за оцеляване

Еспаньол официално изпадна в Сегунда Дивисион в Испания след като завърши 2:2 при гостуването си на Валенсия в мача им от 37-ия кръг на Ла Лига. Каталунците водеха до продължението на мача, но допуснаха изравнителния гол в мач, в който само победа ги оставяше в битката за оцеяване.

Домакините поведоха първи в 38-та минута чрез Диего Лопес, който успя да стигне пръв до спорна топка и реализира.

Само две по-късно обаче Сезар Монтес засече теничен пас от Леандро Кабрера  и без проблеми преодоля вратаря на Валенсия.

Пет минути след почивката Еспаньол направи пълния обрат чрез Мартин Брайтуайт, който беше на правилното място в наказателното поле, за да изпрати топката в мрежата. В третата минута на продължението обаче Лино реализира за "прилепите", с което подпечата съдбата на Еспаньол кръг преди края на сезона.

По същото време  Барселона се сбогува със сегашния "Камп Ноу", Серхио Бускетс и Жорди Алба с убедителна победа с 3:0 над Майорка.

Тимът на Шави Ернандес поведе в резултата още в 1-ата минута. Гави сервира топката на Ансу Фати, който засече топката в опразнената врата за 1:0.

В 13-ата минута Амат Диедиу извърши грубо нарушение срещу Алехандро Балде. Първоначално футболистът на Майорка получи жълт картон, но след преразглеждане с ВАР, му бе изваден червен такъв. Балде пък бе заменен от Сержи Роберто.

В 24-ата минута каталунците удвоиха преднината си. Ансу Фати върна към Френки де Йонг, той подаде към Левандовски, а полският национал чукна топката към Фати и десетката на Барса се разписа за втори път в мача.

В 54-ата минута защитник на гостите се намеси решаващо, след като Усман Дембеле отправи удар с глава отблизо. В 70-ата минута и Гави записа името си сред голмайсторите. Младокът получи пас от Усман Дембеле и с плътен изстрел почти от границата на наказателното поле се разписа за 3:0.

В 81-ата минута "Камп Ноу" се изправи на крака, за да изпрати Жорди Алба, който бе заменен от Маркос Алонсо в последния му домакински мач с екипа на каталунците. Същото се случи и четири минути по-късно при излизането на Серхио Бускетс.

Част от зрителите на митичния стадион бе и българският талант Мартин Георгиев, който е част от "Ла Масия".