ОБЗОР: Фалстарт за Манчестър Юнайтед в Лига Европа

Вижте всички резултати и голмайстори от първите срещи в групите

Манчестър Юнайтед започна със загуба участието си в групите на турнира Лига Европа.

Английският гранд загуби у дома от Реал Сосиедад с 0:1 при завръщането сред титулярите на суперзвездата си Кристиано Роналдо.

Португалецът направи няколко сериозни пропуска, а единственото попадение на „Олд Трафорд“ падна от дузпа след почивката.

На полувремето в игра се появи привлеченият това лято защитник Лисандро Мартинес, който не след дълго се хвърли напред в наказателното си поле в опит да блокира изстрел на Давид Силва. Кълбото се отби в областта на коляното му, а после и в ръката, което даде основания на главния съдия да посочи бялата точка.

Зад топката застана купеният това лято от Селта испанец Брайс Мендес, за да я прати в мрежата и да донесе успеха на Реал Сосиедад. Така новият мениджър на „червените дяволи“ Ерик тен Хаг дебютира в Европа със загуба начело на Манчестър Юнайтед.

Междувременно ПСВ Айндховен и Будьо/Глимт завършиха наравно 1:1 в първия си мач от група А. На "Филипс Стейдиъм" гостите от Норвегия откриха в 44-тата минута чрез Алберт Гронбек, но с попадение на звездата си Коди Гакпо в 62-рата минута домакините стигнаха до точката.

В група "В" Фенербахче спечели с 2:1 срещу Динамо Киев и взе частичен реванш от украинския тим за отпадането си от него в квалификациите на Шампионската лига. В герой за "фенерите" се превърна новото попълнение Миши Батшуай, който вкара победния гол в продължението на мача.

Преди това Густаво Енрике бе открил за турския тим през първото полувреме, но Динамо изравни малко след преминаването на първия час игра чрез Виктор Циганков. В другия мач от групата Рен надигра с 2:1 кипърския АЕК Ларнака като гост. Мачът имаше сходен развой, като Рен стигна до трите точки с гол на Лоренц Асиньон в добавеното време.

В група „С“ българският шампион Лудогорец постигна исторически домакински успех над Рома с 2:1, докато Бетис спечели с 2:0 визитата си на ХИК в Хелзинки.

В група "D" Спортинг Брага се поздрави с победа с 2:0 при визитата си на шведския Малмьо след голове на Бруно Родригеш и Рикардо Орта от дузпа, докато европейският дебютант Юнион Сен Жилоа от Белгия спечели с 1:0 при визитата си на Унион Берлин. Точен за Юнион бе Сене Линен в 39-ата минута.