ОБЗОР: Фенове прекратиха мач във Франция

ОБЗОР: Фенове прекратиха мач във Франция

Димът не спря Монако да разбие Сент Етиен, Лион разпиля Монпелие в мач със 7 гола

Двубоят между Сент Етиен и Монако от 34-ия кръг на футболното първенство на Франция бе прекъснат в средата на второто полувреме, но в крайна сметка приключи при резултат 4:1 за „монегаските“.

Феновете запалиха множество факли на трибуните, вследствие на което теренът се покри с гъст дим и в 66-ата минута на мача бе взето решение срещата да се прекрати.

Дотогава Монако имаше аванс 3:1 в резултата като след над 30-минутно прекъсване главният съдия обяви, че срещата ще се доиграе по-късно вечерта.

Когато тя бе подновена гостите вкараха още веднъж и в крайна сметка стигнаха до категоричен успех след попадения на Бен Йедер (23), Воланд (25), Боаду (77) и автогол на Тимъти Колоджейчак (61).

Почетното попадение за „зелените“ пък бе дело на Уаби Казри (42) от дузпа и падна малко преди почивката.

Така Монако записа шестата си поредна победа в Лига 1 и запазва третото си място с 59 точки, докато Сент Етиен остана сред изпадащите с 31 в своя актив.

В друг мач от кръга, игран по-рано през деня, Олимпик Лион победи с 5:2 като домакин Монпелие.

Муса Дембеле даде преднина за домакините в 26-ата минута след удар в левия ъгъл.

В 43-ата минута Тиаго Мендеш от фаул покачи на 2:0, но дълбоко в допълнителното време на първата част Елие Уахи и Теджи Саваниер възстановиха равенството.

Хусем Ауар в 63-ата минута върна преднината за Лион, а пет минути след това Карл Токо Екамби също се разписа във вратата на гостите. В третата минута на добавеното време Ауар оформи зрелищното 5:2.

Олимпик Лион е на седмо място в класирането във френския шампионат, докато Монпелие е на 11-та позиция.

В последния мач за деня лидерът Пари Сен Жермен е домакин на Ланс и при победа ще си върне титлата в Лига 1.

РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА 1, XXXIV КРЪГ:

Олимпик Лион - Монпелие     5:2

Сент Етиен - Монако 1:4

ПРОГРАМА:

От 22:00 часа Пари Сен Жермен – Ланс

Неделя:

Рен - Лориен

Клермон - Анже

Метц - Брест

Нант - Бордо

Ница - Троа

Лил - Страсбург

Реймс - Олимпик Марсилия

Контузия в гърба измъчва Десподов преди дербито с Панатинайкос

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов не попадна в групата на ПАОК за първия мач срещу Панатинайкос от плейофната фаза в гръцкото първенство

Симоне Индзаги: Италианският футбол ще се възстанови

Бившият старши треньор на Интер Симоне Индзаги настоява, че италианският футбол „ще се възстанови“ след неуспеха да се класира за Световно първенство за трети пореден път

Слот има последен шанс да спаси поста си

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот е все по-близо до раздяла с клуба след края на настоящия сезон

Фаворитите във ФА Къп се разминаха на полуфиналите

Манчестър Сити и Челси могат да се срещнат на финала на ФА Къп, след като жребият за полуфиналите размина двата големи фаворита, които останаха в битката за трофея след отпадането на Арсенал и Ливърпул

Киву: Показахме зрялост

Старши треньорът на Интер Кристиан Киву коментира победата с 5:2 над Рома в домакинството от 31-ия кръг на италианското първенство

ОФИЦИАЛНО: Бернардо Силва напуска Манчестър Сити

Бернардо Силва ще напусне Манчестър Сити, когато договорът му изтече това лято, потвърди помощник-треньорът на клуба Пеп Линдерс