ОБЗОР: Франция разгроми Шотландия, Германия с реми срещу Мексико (ВИДЕО)

„Петлите“ бият с 4:1, Бундестима с 2:2 в САЩ

Франция победи с 4:1 Шотландия в контрола, която се игра във Вилньов д'Аск, а защитникът на Интер Бенжамен Павар записа постижение, каквото феновете на "петлите" не бяха виждали от финала на световното първенство през 1998 година.

Павар реализира два гола с глава, а последният играч на "сините", който бе правил това, бе Зинедин Зидан при успеха с 3:0 над Бразилия в мача за световната титла преди четвърт век.

Двубоят на стадиона на Лил обаче не започна добре за домакините, които се оказаха догонващи в резултата в 11-ата минута след точен изстрел на Били Гилмор.

Павар обаче възстанови паритета след само пет минути, а отново той даде преднина на Франция в 24-тата минута с петия си гол с националната фланелка.

В 41-вата минута и голямата звезда на домакините Килиан Мбапе записа името си сред голмайсторите, бивайки точен от дузпа.

През второто полувреме играта продължи да бъде открита, но падна само един гол. Той бе дело на Кингсли Коман в 70-ата минута, който добави след удар в напречната греда на Антоан Гризман.

Гредата помогна още веднъж на шотландския състав в 81-вата минута, този път след изстрел на резервата Маркъс Тюрам.

Междувременно националните отбори на Мексико и Германия завършиха наравно 2:2 в друга контролна среща, която се игра в американския град Филаделфия.

Двубоят на стадион "Линкълн Файненшъл" бе напълно равностоен, като двата отбора си размениха по един гол във всяко полувреме.

Германия поведе в 25-ата минута чрез централния бранител Антонио Рюдигер, а десет минути по-късно попадение на Томас Мюлер бе отменено заради засада.

Буквално в ответната атака Мексико успя да изравни чрез Уриел Антуня, който бе забравен непокрит в наказателното поле при едно центриране.

Символичните домакините от Мексико успяха да направят пълен обрат в 47-мата минута. Това Антуня центрира към Ерик Санчес и той с глава се разписа за 2:1.

Авансът на ацтеките обаче издържа само четири минути, тъй като в 51-вата Никлас Фюлкруг се пребори за една отбита топка и вкара за 2:2
До края на мача положенията за гол се брояха на пръстите на едната ръка и равенството остана непроменено.