ОБЗОР: Грешниците Магуайър и Онана върнаха усмивките в Юнайтед (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Червените дяволи" остават в битката за излизане от групата след успех над Копенхаген

Манчестър Юнайтед успя да вземе първите си точки в Шампионската лига този сезон, след като победи Копенхаген с 1:0 като домакин в третия си мач от груповата фаза. Изненадващо, големият герой за "червените дяволи" беше недолюбваният от феновете Хари Магуайър, който отбеляза 20 минути преди края. В последните минути на добавеното време пък Копенхаген получи дузпа, но друг грешник от началото на сезона - Андре Онана спаси наказателния удар, за да спаси и трите точки.

Копенхаген бе много близо до това да вкара гол в 5-ата минута. Датчаните организираха много добра контраатака. Мохамед Елиунуси центрира в наказателното поле на "червените дяволи", където Диого Гонзалвеш стреля от въздуха, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Андре Онана. След това Виктор Клаесон се пребори за топката в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и подаде на Мохамед Елиунуси, който стреля, но Софиян Амрабат успя да блокира удара му и топката излезе в корнер.

Пред Расмус Хьойлунд се откри добра възможност в 16-ата минута, но завършващият му удар бе неточен и топката излезе в аут. Копенхаген организира много опасна контраатака в 50-ата минута. Виктор Клаесон подаде към Лукас Лерагер, който стреля много опасно от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед, а Андре Онана направи страхотно спасяване.

Минута по-късно Мохамед Елиунуси центрира в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Елиас Ашури получи на много добра позиция, но стреля много неточно в аут.

Камил Грабара направи превъзходно спасяване в 54-ата минута. Расмус Хьойлунд подаде към Кристиан Ериксен, който стреля, но Грабара плонжира и успя да спаси. Антони пробва мерника си в 63-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Камил Грабара.

Манчестър Юнайтед пропусна повече от отлична възможност в 67-ата минута. Алехандро Гарначо получи идеален пас зад гърба на отбраната на Копенхаген и излезе сам срещу Камил Грабара, но си поведе твърди силно топката и полският вратар я улови.

Манчестър Юнайтед поведе с 1:0 в 72-ата минута. Кристиян Ериксен центрира в наказателното поле на Копенхаген, където Хари Магуайър бе изпуснат и с глава отблизо вкара топката във вратата на Камил Грабара.

В четвъртата минута на добавеното време на мача съдията Марко Гуида свири дузпа за Копенхаген, след като Скот МакТоминей извърши нарушение срещу Мохамед Елиунуси. ВАР потвърди решението на рефера. Джордан Ларсон изпълни дузпата, стреляйки в левия ъгъл, но Андре Онана спаси.