ОБЗОР: Херта изпадна от Бундеслигата (ВИДЕО)

Шалке остана над чертата, вижте всички резултати

Херта (Берлин) изпадна във Втора Бундеслига кръг преди края на първенството с уникална драма в мача им с Бохум.

Срещата завърши 1:1, но попадение на берлинчани беше отменено попадение благодарение на системата за видеоповторения (ВАР), а в 4-ата минута на добавеното време гостите от Бохум изравниха.

Този резултат остави Шалке 04 извън зоната на изпадащите, като Кралскосините завършиха също наравно – 2:2 с Айнтрахт (Франкфурт). Сега преди последния кръг Шалке е отзад напред трети, като тази позиция ги праща на допълнителен плейоф.

Гостите от Айнтрахт също се възползваха от намесата на ВАР, след като не беше отменено попадението на Даичи Камада за 1:1 в 21-ата минута.

Щутгарт, който утре гостува на Майнц, има две точки по-малко от Шалке и е на 17-ото място – също позиция за автоматично изпадане. Бохум в Берлин също игра за оцеляването си, а точката ги нарежда в момента на 15-о място с 32 точки.

Надеждите на Унион (Берлин) за директно класиране в Шампионската лига може и да бъдат попарени на по-късен етап, тъй като отборът падна с 2:4 при визитата си на застрашения до днес от изпадане Хофенхайм. Синьо-белите от Зинсхайм обаче вече имат 35 точки и няма опасност да загубят елитния си статут. Диого Лейте помогна на домакините да излязат напред в 22-ата минута, подарявайки топката на Илхас Бебу, който откри.

А проблемите от португалския защитник продължиха да тежат и той направи дузпа в 36-ата минута, превърната в гол от Андрей Крамарич. В 45-ата минута Данило Дьоклер с мощен изстрел с глава заби топката под гредата при центриране на Кристофер Тримел. Втори гол на Андрей Крамарич в 89-ата минута направи резултата 3:1, а в добавеното време двата отбора си размениха по още едно попадение Еса Ладуни и Мунас Дабур за крайното 4:2.

Вердер (Бремен) също изчисти и последните съмнения, че може да се свлече при изпадащите след 1:1 Кьолн. Българският национал Илия Груев започна като титуляр за Бременските музиканти, а на полувремето беше заменен от Кристиан Грос. Щефен Тигес даде преднина на Кьолн в 36-ата минута, а в 73-ата Романо Шмид оформи крайния резултат.