OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

Италия постигна убедителна победа с 4:1 у дома срещу Израел в мач от Група А2 в Лигата на нациите. 

В началото на мача италианците имаха няколко положения пред вратата на Омри Глазнер, но така и не успяха да ги реализират. Така се стигна до 39-ата минута, когато Дор Перец фаулира Сандро Тонали в наказателното поле и съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа отсъди дузпа за Италия.

С нейното изпълнение се нагърби Матео Ретеги, който изчака Глазнер да скочи и прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0.

По-малко от 10 минути след началото на второто полувреме Джакомо Распадори зентрира добре в наказателното поле, където Джовани Ди Лоренцо засече с глава и вкара гол.

Израел се върна в мача в 66-ата минута, когато Мохамед Абу Фани стигна до една топка след ъглов удар, освободи си място за изстрел и не остави шансове на Гуилелмо Викарио.

Италия обаче, вкара трети гол само 6 минути по-късно. Федерико Димарко намери съотборника си в Интер – Давиде Фратези, на границата на наказателното поле, откъдето той я прати в долния десен ъгъл.

Тимът на Лучано Спалети не спря дотук и в 79-ата минута Дестини Удоджи намери Ди Лоренцо на границата на наказателното поле. Футболистът на Наполи овладя добре топката и веднага я прати неспасяемо в мрежата на израелците.

Всички резултати тази вечер:

Белгия - Франция 1:2
Босна и Херцеговина - Унгария 0:2
Германия - Нидерландия 1:0
Италия - Израел 4:1
Грузия - Албания 0:1
Исландия - Турция 2:4
Украйна - Чехия 1:1
Уелс - Черна гора 1:0
Азербайджан - Словакия 1:3
Естония - Швеция 0:3

Прогноза: Гол/гол в Прага

Време е за нова порция Шампионска лига

Финансите на Манчестър Юнайтед са на минус за шеста поредна година

Манчестър Юнайтед отчете нетна загуба за шеста поредна година и прогнозира по-ниски приходи за този фискален период

БОМБА: Испания обмисля бойкот на Мондиал 2026!

Политическото напрежение между Испания и Израел заплашва да се пренесе и на футболния терен

Реал Мадрид счупи любопитен рекорд в Шампионска лига

Реал Мадрид започна похода си в Шампионската лига с успех, съчетан с ново забележително постижение

Удар за Реал Мадрид: Трент ще е аут за дълго, пропуска Ел Класико

Реал Мадрид потвърди, че Трент Александър-Арнолд страда от мускулна контузия

Бенфика потърси Моуриньо, сделката е близо

Разговорите между Бенфика и Жозе Моуриньо напредват бързо и е все по-вероятно той да застане начело на тима в следващите часов

В Марсилия са бесни от втората дузпа на Реал Мадрид

В Марсилия са крайно недоволни от съдийството на мача срещу Реал Мадрид снощи, загубен с 1:2

Джаксън: Когато Байерн М звъннат, не мислиш много

Новото попълнение на Байерн Николас Джаксън се изказа много ласкаво за треньора на баварците Венсан Компани

Окончателно: Барселона без Ямал в Нюкасъл

Вече е сигурно - Барселона ще пътува за Нюкасъл без голямата си звезда Ламин Ямал