ОБЗОР: Комо взе точка от Каляри с гол в добавеното време (ВИДЕО)

ОБЗОР: Комо взе точка от Каляри с гол в добавеното време (ВИДЕО)
Източник: БГНЕС

Удинезе и Пиза също не се победиха в Серия А

С гол на Мартин Батурина в добавеното време Комо стигна до равенство 1:1 при домакинството си на Болоня в среща от 20-ия кръг на италианския шампионат.

Хърватският бранител полузащитник се появи в игра в 84-тата минута от пейката и бе последният коз на старши треньора на Комо Сеск Фабрегас, но точно той се оказа и печелившият му.

Преди това гостите от Болоня бяха взели аванс в 49-ата минута чрез Николо Камбираги, но точно той си изкара червен картон половин час преди края и направи финалните минути на срещата много трудни за съотборниците си.

Равенството остави Комо на шесто място в класирането с 34 точки, докато Болоня е на осма позиция с 27.

Без победител завърши и другата среща, с която се откри кръгът в Серия "А". На "Блуенерджи Стейдиъм" в Удинезе местният Удинезе и новакът Пиза приключиха при 2:2.

Гостите откриха в 13-ата минута чрез Матео Трамони, но до почивката "зебрите" обърнаха с точни изстрели на бившия футболист на Лудогорец Кристиан Кабаселе и Кейнан Дейвис, който бе точен от дузпа.

Пиза успя да се пребори за точката през второто полувреме с гол на Хенрик Майстер в 67-мата минута. В класирането Удинезе е девети с 26 точки, а Пиза е на последното 20-о място с 13.

Първенство на Италия по футбол, мачове от 20-ия кръг:

Комо - Болоня           1:1

Удинезе - Пиза          2:2

ПРОГРАМА:

по-късно днес:

Рома - Сасуоло

Аталанта - Рома

в неделя:

Лече - Парма

Фиорентина - Милан

Верона - Лацио

Интер - Наполи

в понеделник:

Дженоа - Каляри

Ювентус - Кремонозе