ОБЗОР: Лацио удари шампиона за първа победа в Италия (ВИДЕО)

Нов блести с 2 гола за класика на Аталанта

Тимът на Лацио победи шампиона Наполи с 2:1 като гост в среща от 3-ия кръг на италианската Серия "А".

Мачът се игра на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол.

Луис Алберто откри резултата за гостите с попадение в 30-ата минута след асистенция на Фелипе Андерсон.

Полякът Пьотр Жиелински изравни само 2 минути по-късно. Японецът Дайчи Камада покачи за 2:1 за Лацио в началото на второто полувреме след нова асистенция на Андерсон.

Между 67-ата и 71-ата минута бяха отменени 2 гола на "орлите" с ВАР поради засади на Дзакани и Гендузи.

Така Лацио записа първия си успех за сезона. Тимът вече има 3 точки в актива си и излезе на 12-тото място във временното класиране. Наполи остава с 6 пункта на 4-тата позиция.

В друг мач от кръга, игран по същото време, отборът на Аталанта победи с класическото 3:0 гостуващия Монца след 2 попадения на новото си попълнение Джанлука Скамака.

Аталанта - Монца 3:0