ОБЗОР: Лион с класика във Франция, Лаказет с хеттрик (ВИДЕО)

Марсилия спечели с 4:2 визитата си на Лориен - резултати от Лига 1

Отборът на Олимпик Лион даде признаци, че излиза от дълбоката криза и постигна убедителна победа над Тулуза с 3:0 в домакински мач от 15-ия кръг на френската Лига 1.

Големият герой за "хлапетата" бе звездата на тима Александър Лаказет, който направи хеттрик за успеха.

Бившият нападател на Арсенал и Борусия Дортмунд се разписа на двата пъти в средата на първата част, с което даде комфортен аванс на тима си. Десет минути преди края на мача Лаказет оформи хеттрика си.

Междувременно в добавеното време на първата част Тайс Далинга от Тулуза пропусна да намали резултата от дузпа.

Олимпик Лион все още е на последно място след втората си победа за сезона, но вече е само на точка от Клермон. Тулуза също е в дъното на класирането, като е 15-и с три точки пред последния.

В последния мач от кръга Олимпик Марсилия разби като гост Лориен с 4:2. Два гола за успеха над „мерлузите“ вкара Пиер-Емерик Обамеянг, а Джоанатан Клаус бе изгонен с директен червен картон в 80-ата минута.

Въпреки това Марсилия постигна 3-а поредна победа в Лига 1 и вече има 23 точки като заема 5-о място във временното класиране, докато Лориен остана с 12 в своя актив на 16-а позиция.