ОБЗОР: Манчестър Сити на четвъртфинал за ФА Къп (ВИДЕО)

Лестър отпадна, вижте всички резултати и програмата

Във вторник вечер станаха известни първите 4 отбора, които ще участват в четвъртфиналите на турнира ФА Къп.

Квоти за следващата фаза взеха Брайтън, Блекбърн, Фулъм и Манчестър Сити.

Изненадата на деня дойде от Лестър, където елитният ти падна с 1:2 от втородивизионния Блекбърн и напусна 142-рото издание на най-старата клубна футболна надпревара.

Преди това Брайтън надви Стоук Сити като гост с 1:0, а междувременно Фулъм отстрани Лийдс след домакински успех с 2:0.

В последния мач за вечерта пък Манчестър Сити не срещна затруднения и спечели с класическото 3:0 визитата си на Бристъл Сити.

„Гражданите“ на Хосеп Гуардиола започнаха вихрено и удариха греда още в 63-ата секунда. Тогава Калвин Филипс стреля от дистанция, но топката срещна напречния стълб.

В 7-ата минута обаче прошка нямаше. Рияд Марез направи двойно подаване с Кевин де Бройне и намери непокрит на далечната греда Фил Фоудън, който с лекота прати топката в мрежата за 1:0.

В 74-ата минута отново Фоудън удвои аванса на гостите, след страхотна атака и лек рикошет, докато в 81-ата Кевин де Бройне сложи точка на спора с истински шедьовър от дистанция, пратил Манчестър Сити на четвъртфинал за ФА Къп.