ОБЗОР: Монако, Брест и Тулуза започнаха с успехи в Лига 1 (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от Франция

Монако се наложи над Клермон с 4:2 като гост в първия кръг на френската Лига 1.

Въпреки това мачът започна трудно за тима от Княжеството, като само след седем минути игра изоставаше в резултата с гол на полския защитник на домакините Матеуш Витеска, който вкара топката с глава през ръцете на вратаря Филип Кон.

Монако направи пълен обрат до почивката с попадения на Вандерсон и капитана си Висам Бен Йедер. Мухамед Шам изравни за Клермон след двойно подаване с Алиду Сейду, но Бен Йедер отново даде аванс на монегаските си с второто си попадения в мача. Дълбоко в добавеното време резервата на гостите Магнес аклиуш оформи крайното 4:2.

Нигерийският нападател Акор Адамс бе напът да донесе домакинската победа на Монпелие над новака Льо Авър, но мачът завърши при реми - 2:2. Гостите поведоха чрез Готие Лорис през първата част, но Адамс вкара два гола само за два минута, с което гарантира обрата за тима от Южна Франция. В добавеното време Самюел Грандсир донесе точката на Льо Авър.

В друг мач от кръга Тулуза се наложи като гост над Нант с 2:1. "Канарчетата" първи откриха резултата чрез Мостафа Мохамед от дузпа в 13-ата минута. Тулуза изравни благодарение на Закария Абдухлал, а в самия край на срещата Расмус Николайсен донесе трите точки за гостите.

Брест направи впечатляващ обрат срещу вицешампиона от миналия сезон Ланс и след като губеше с 0:2, в крайна сметка стигна до победата с 3:2.

В десетата минута след корнер Анжело Фюлжини от Ланс центрира на близка греда, където нападателят Флориан Сотока насочи топката с глава, а вратарят на домакините Марко Бизо изби, но зад голлинията.

В 22-рата минута Факундо Медина изведе Дейвер Машадо в наказателното поле и колумбиецът направи 2:0 с плътен удар в левия ъгъл.

Отборът на Брест се върна в мача в самия край на първата част. Ромен Дел Кастийо намали от дузпа в 45+2, като стреля в левия ъгъл в малката мрежичка, с което не остави шансове на Брис Самба.

В 56-ата минута Брест изравни, след като при втори пореден корнер топката бе избита лошо от защитата на Ланс и бе посрещната от Кени Лала, който я вкара в мрежата с мощен удар от въздуха.

В 78-ата минута Льо Дуарон от Брест направи голям пропуск от малкото наказателно поле. Малко по-късно Адриен Томасон от Ланс бе изгонен с директен червен картон, след като настъпи с бутоните футболист на домакините.

В 87-ата минута Дел Кастийо вкара втория си гол от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Абдул Самед срещу Камара, което доведе и до жълт картон на вратаря Самба за оспорване.

За Ланс официален дебют направи бившият халф на Левски Стайн Спиерингс.